XXIV Niedziela zwykła – 13 wrzesień 2015 r.

1. Stowarzyszenie Opieki o. Pio – BONUM bardzo serdecznie dziękuje za wsparcie akcji zbierania ofiar i przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. W intencji wszystkich ofiarodawców tej i innych akcji charytatywnych prowadzonych w naszym kościele w najbliższą niedziele 20 września o godz. 1130 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 1300, Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza do Sali tercjarskiej na spotkanie z poseł dr Gabrielą Masłowską, która wygłosi prelekcję na temat: Sytuacja ludzi starszych w Polsce i możliwości jej zmiany w aspekcie prawnym.

3. W dniach od 13 do 19 września w Kościele w Polsce przeżywamy Tydzień wychowania, którego hasło brzmi: Wychowywać do pełni człowieczeństwa.

4. Jutro 14 września przypada Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Ojcowie Dominikanie zapraszają na odpust. Głównej Mszy św. odpustowej o godz. 1700 będzie przewodniczył bp Marian Rojek – ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

5. W czwartek 17 września w kościołach franciszkańskich obchodzimy święto Stygmatów św. Franciszka. W tym dniu przypada również 76. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich poległych w obronie Ojczyzny.

6. Piątek 18 września jest dniem liturgicznego święta ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Pamiętajmy o naszych pociechach, a dar naszej modlitwy niech będzie skuteczną obroną przed ich deprawacją w polskich szkołach i przedszkolach. Niebezpieczeństwo płynie ze strony ideologii genderowskiej, promowanej przez środowiska lewackie i liberalne.

7. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio, do duchowego przygotowania się do liturgicznego obchodu jego wspomnienia, przypadającego 23 września. Uczynimy to poprzez triduum modlitewne, które odbędzie się w naszej świątyni w dniach od 20 do 22 września. Początek w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1900. Triduum poprowadzi nasz współbrat o. Jacek Romanek.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie objawy Waszej życzliwości, wsparcie duchowe i materialne. W naszych zakonnych modlitwach pamiętamy i prosimy, aby dobry Bóg był dla Was wsparciem i nagrodą. Niech napełnia Wasze serca obfitym błogosławieństwem, radością i pokojem.

9. W ubiegły poniedziałek dnia 7 września, wstrząsnęła naszą Warszawska Prowincją Kapucynów wiadomość, jaka dotarła z sanktuarium Matki Bożej w Rywałdzie Królewskim. W nocy z 6 na 7 września, nieznani dotąd sprawcy dokonali włamania do klasztoru i kościoła, po czym strącili na ziemię cudowną Figurę Matki Bożej, profanując tym samym jej święty charakter, skradli wota i dokonali innych zniszczeń, które miały zatrzeć po nich ślady. Był to nie tylko akt wandalizmu, ale prawdziwy akt profanacji, wyciągnięcie ręki po to, co święte, naruszenie sakralnego charakteru kościoła i świętych znaków, poprzez które od wieków odbiera w tym miejscu religijną cześć Maryja, Matka Najświętsza i Jej Syn – Jezus.

Jako stróże tego sanktuarium, związanego także z osobą sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, zaistniałe zdarzenie przyjęliśmy z głębokim bólem i w poczuciu doznanej krzywdy. Odpowiedzią naszej zakonnej Prowincji była ekspiacja, jakiej dokonaliśmy w naszych klasztorach w miniony piątek. Dzisiejszy wspólny z Wami śpiew Suplikacji, niech pomnoży ducha wynagrodzenia.

Komentowanie jest wyłączone