XXIV niedziela zwykła 11 wrzesień 2016 rok

1. Wyrażamy Wam drodzy bracia i siostry, naszą braterską wdzięczność. Pomimo utrudnień komunikacyjnych związanych z przebudową Placu Litewskiego, przybywacie do naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy i ponownie zapraszamy.

2. W intencji wszystkich ofiarodawców akcji charytatywnych prowadzonych przy naszym kościele, dziś o godz. 1130 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 1300, Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza do Sali tercjarskiej na spotkanie i wykład Wojewody lubelskiego pana dr hab. Przemysława Czarnka. Tematem przedłożenia będzie: „Rola katolików w kształtowaniu świadomości społecznej”.

4. Rozpoczynamy VI Tydzień Wychowania, który przebiegać będzie pod hasłem trwającego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”.

5. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jutro 12 września godz. 1900 zostanie odprawiona Msza św., zaś po Eucharystii będzie nabożeństwo. We wtorek 13 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 900, a po jej zakończeniu odbędzie się modlitewne wielbienie Maryi.

6. W środę 14 września przypada Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Ojcowie Dominikanie zapraszają na odpust. Głównej Mszy św. odpustowej o godz. 1700 będzie przewodniczył abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski – senior. Tradycyjnie po Mszy św. odbędzie się procesja z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego na Plac po Farze. Liturgię Słowa poprowadzi parafia prawosławna.

7. W sobotę 17 września w kościołach franciszkańskich obchodzimy święto Stygmatów św. Franciszka. W tym dniu przypada również 77. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich poległych w obronie Ojczyzny.

8. W naszych zakonnych modlitwach pamiętamy i prosimy, aby dobry Bóg był dla Was wsparciem i nagrodą. Niech napełnia Wasze serca obfitym błogosławieństwem, radością i pokojem.

Komentowanie jest wyłączone