XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA-4 wrzesień 2016 rok

1. Wyrażamy Wam drodzy bracia i siostry, naszą braterską wdzięczność. Pomimo utrudnień komunikacyjnych związanych z przebudową Placu Litewskiego, przybywacie do naszego kościoła. Od soboty sytuacja się odrobinę polepszyła, czynne jest bowiem przejście ul. Krakowskie Przedmieście wzdłuż naszej posesji. Uruchomione są również drzwi główne kościoła i wejście do klasztoru. Serdecznie zapraszamy.

2. Stowarzyszenie Opieki o. Pio – BONUM bardzo serdecznie dziękuje za dotychczasowe wsparcie akcji zbierania przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. W dzisiejszą niedzielę jeszcze raz dzieci proszą o wsparcie. W intencji wszystkich ofiarodawców tej i innych akcji charytatywnych prowadzonych w naszym kościele, w najbliższą niedziele 11 września o godz. 1130 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna.

3. We wtorek 6 września o godz. 1900 w Sali tercjarskiej odbędzie się spotkanie formacyjne grupy odnowy w Duchu Świętym.

4. W czwartek 8 września obchodzimy święto Narodzenia Matki Bożej. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego. W tym dniu pięciu naszych braci nowicjuszy w Nowym Mieście nad Pilicą złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Po krótkim urlopie w domach rodzinnych, dnia 23 września przybędą do naszego klasztoru, aby kontynuować swoją formację kapucyńską. Polecamy Waszej pamięci w modlitwie tych naszych młodych braci.

5. Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza na wykład Wojewody lubelskiego pana dr hab. Przemysława Czarnka. Tematem przedłożenia będzie: „Rola katolików w kształtowaniu świadomości społecznej”. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę, 11 września o godz. 1400 w Sali tercjarskiej, obok kościoła.

6. Przypominamy, że zakończył się czas wakacji, nie ma więc Mszy św. o godz. 2100. Od 1 września powróciliśmy do zwyczajnego porządku w tygodniowej i niedzielnej liturgii. W dni powszednie ponownie odprawiana jest Msza św. o godz. 715.

7. Serdecznie dziękujemy za modlitwę w naszej intencji, wsparcie materialne. Pamiętamy o Was w naszej codziennej zakonnej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone