XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpień 2015 r.

1. W dzisiejszą niedzielę jeszcze raz Dzieci z Grupy modlitwy o. Pio pod patronatem Stowarzyszeni Opieki o. Pio – BONUM prowadzą akcję „PIÓRNIK”. Obejmuje ona zbieranie przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Przypominamy, że sierpień był miesiącem abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Zaoszczędzone pieniądze można przekazać na ten szlachetny cel.

2. Dziś po raz ostatni odprawiona zostanie Msza św. o godz. 2100. Kończą się wakacje i powracamy do zwyczajnego porządku w tygodniowej i niedzielnej liturgii. Od jutra w naszym kościele odprawiane będą w Msze św. o godz. 715.

3. W najbliższy wtorek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzisiejsza szkoła staje się miejscem ścierania się różnych ideologii, które nie mają nic wspólnego z tradycyjnym modelem wychowaniem dzieci, opartym o wartości chrześcijańskie. Zachęcamy rodziców, dziadków, wychowawców i nauczycieli do zainteresowania się programami szkolnymi. Nie możemy pozwolić, aby polskie dzieci były narażone na ukryte formy deprawacji, szczególnie w przestrzeni płciowości i seksualności.

4. Dzień 1 września jest szczególny w historii Polski. Obchodzimy 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy i modlimy się za wszystkich poległych w obronie Ojczyzny. W tym dniu jeszcze głośniej wołajmy do Boga o dar pokoju we współczesnym świecie, szczególnie na Ukrainie.

5. Pierwszy tydzień września zawiera dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek miesiąca pragniemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i wynagradzamy za popełnione grzechy. Zaś pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest czci oddawanej Niepokalanemu Sercu Maryi. Ona pragnie ocalić jak najwięcej osób i chce naszego zaangażowani w dzieło wynagradzania za popełnione grzechy.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Gość niedzielny” zamieszczona jest bezpłatnie płyta z tekstem Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”.

7. Z serca dziękujemy za wszelkie okazane dobro naszej braterskiej wspólnocie. Pamiętamy o Was w naszej zakonnej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone