XXII Niedziela zwykła-3 września 2017 r.

1.  Pomimo utrudnień komunikacyjnych związanych z pracami remontowymi elewacji kościoła i klasztoru, serdecznie zapraszamy do naszego kościoła. Pokornie prosimy o wsparcie materialne prac renowacyjnych.

2.  Stowarzyszenie Opieki o. Pio – BONUM bardzo serdecznie dziękuje za wsparcie akcji zbierania przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. W intencji wszystkich ofiarodawców tej i innych akcji charytatywnych prowadzonych w naszym kościele, w najbliższą niedziele 10 września o godz. 1130 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna.

3.  W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nabożeństwo powołaniowe razem z bł. Honoratem rozpocznie się o godz. 1815.

4.  W piątek 8 września obchodzimy święto Narodzenia Matki Bożej. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego. W tym dniu pięciu naszych braci nowicjuszy w Nowym Mieście nad Pilicą złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Po krótkim urlopie w domach rodzinnych, dnia 23 września przybędą do naszego klasztoru, aby kontynuować swoją formację kapucyńską. Polecamy Waszej pamięci w modlitwie tych naszych młodych braci.

5.  Troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet to główne przesłanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który zostało odnowiony 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Był to jeden z najważniejszych punktów obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 wrześnie, w uroczystość Narodzenia Matki Bożej.

6.  Przypominamy, że zakończył się czas wakacji, nie ma więc Mszy św. o godz. 2100. Od 1 września powróciliśmy do zwyczajnego porządku w tygodniowej i niedzielnej liturgii. W dni powszednie ponownie odprawiana jest Msza św. o godz. 715.

7.  Serdecznie dziękujemy za modlitwę w naszej intencji, wsparcie materialne i duchowe. Odwzajemniamy się naszą braterską modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone