XXII NIEDZIELA ZWYKŁA-28 sierpień 2016 rok

1. Dziękujemy Wam drodzy bracia i siostry, iż pomimo utrudnień komunikacyjnych związanych z przebudową Placu Litewskiego, przybyliście do naszego kościoła. Od jutra do czwartku zamknięte będą drzwi główne kościoła i wejście do klasztoru. Otwieramy natomiast bramę metalową od strony ul. Kapucyńskiej, przez którą będzie można wejść do kościoła. Udajemy się w stronę Sali tercjarskiej, następnie przez drzwi, po schodach wchodzimy bocznym wejściem do kościoła i klasztoru. Przy wchodzeniu prosimy zachować szczególną ostrożność. Sklep BENEDETTO w poniedziałek i wtorek będzie nieczynny, zaś do budynku Poczty dojście jest od ul. Kościuszki. Pomimo utrudnień komunikacyjnych, serdecznie zapraszamy do naszej świątyni.

2. Dzieci z Grupy modlitwy o. Pio pod patronatem Stowarzyszeni Opieki o. Pio – BONUM prowadzą akcję „PIÓRNIK”. Obejmuje ona zbieranie przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.

3. Dziś po raz ostatni odprawiona zostanie Msza św. o godz. 2100. Kończą się wakacje i powracamy do zwyczajnego porządku w tygodniowej i niedzielnej liturgii. Od 1 września będzie odprawiana w dni powszednie Msza św. o godz. 715.

4. W najbliższy czwartek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy rodziców, dziadków, wychowawców i nauczycieli do szczególnej troski o dzieci i młodzież. Dzień 1 września jest szczególny w historii Polski. Obchodzimy 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy i modlimy się za wszystkich poległych w obronie Ojczyzny. W tym dniu jeszcze głośniej wołajmy do Boga o dar pokoju we współczesnym świecie.

5. Pierwsze dni września zachęcają nas do odnowy duchowej. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nabożeństwo powołaniowe razem z bł. Honoratem rozpocznie się o godz. 1815. Pierwszy piątek miesiąca jest okazją do podjęcia intencji wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest czci oddawanej Niepokalanemu Sercu Maryi. Ona pragnie ocalić jak najwięcej osób i chce naszego zaangażowani w dzieło wynagradzania Po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy do wspólnego modlitewnego wielbienia Maryi.

6. Pamiętamy o Was w naszej codziennej zakonnej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone