XXI NIEDZIELA ZWYKŁA- 27 sierpnia 2017 r.

1.  Dzieci z Grupy modlitwy o. Pio pod patronatem Stowarzyszeni Opieki o. Pio – BONUM prowadzą akcję „PIÓRNIK”. Obejmuje ona zbieranie przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

2.  Dziś po raz ostatni odprawiona zostanie Msza św. o godz. 2100. Kończą się wakacje i powracamy do zwyczajnego porządku w tygodniowej i niedzielnej liturgii. Od 1 września będzie odprawiana w dni powszednie Msza św. o godz. 715.

3.  W najbliższy piątek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy rodziców, dziadków, wychowawców i nauczycieli do szczególnej troski o dzieci i młodzież. Dzień 1 września jest szczególny w historii Polski. Obchodzimy 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy i modlimy się za wszystkich poległych w obronie Ojczyzny. W tym dniu jeszcze głośniej wołajmy do Boga o dar pokoju we współczesnym świecie.

4.  Pierwsze dni września zachęcają nas do odnowy duchowej. W pierwszy piątek miesiąca jest okazją do podjęcia intencji wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym. Pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest czci oddawanej Niepokalanemu Sercu Maryi.Ona pragnie ocalić jak najwięcej osób i chce naszego zaangażowani w dzieło wynagradzania Po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy do wspólnego modlitewnego wielbienia Maryi.

5.  Dnia 30 sierpnia naszą wspólnotę braterską opuszcza br. Piotr Owczarz, który udaje się do klasztoru w Nowym Mieście n/Pilicą, gdzie podejmie obowiązki magistra nowicjatu. Dziękujemy br. Piotrowi za pobyt i posługę w naszym klasztorze i kościele. W jego miejsce do naszej wspólnoty przybył br. Artur Fredo. Wcześniej pracował jako socjusz magistra nowicjatu, następnie był magistrem postulatu, a przez ostatnie dwa lata studiował w Rzymie.

6.  W dniach od 12 do 18 października organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy, program oraz szczegółowe informacje uzyskać w zakrystii kościoła lub u o. Henryka Cieniucha

7.  Dziękujemy za Waszą hojność okazywaną podczas zbiórek do puszek, za wsparcie i wrażliwość wobec potrzebujących. Pamiętamy o Was w naszej codziennej zakonnej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone