XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 sierpień 2015 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę 23 sierpnia o godz. 1800, spotykamy się wraz z Grupą Modlitwy św. Ojca Pio na wspólnym nabożeństwie dziękczynno-błagalnym. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. w intencjach czcicieli św. Ojcu Pio. Informujemy, że Dzieci z Grupy modlitwy o. Pio pod patronatem Stowarzyszeni Opieki o. Pio – BONUM przeprowadzą w dwie ostatnie niedziele sierpnia, tj. dziś 23 i 30 sierpnia akcję „PIÓRNIK”. Obejmuje ona zbieranie przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Zaoszczędzone pieniądze można przekazać na ten szlachetny cel.

  2. W najbliższą środę duchowo przenosimy się na Jasną Górę, gdzie pragniemy złożyć hołd miłości naszej Matce i Królowej. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej daje nam sposobność wyrażenia wdzięczności za Jej obecność w jasnogórskiej Ikonie oraz zawierzyć siebie samych, nasze rodziny i cały naród polski. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego.

  3. Oprócz tej Uroczystości w nadchodzącym tygodniu, w poniedziałek obchodzimy święto św. Bartłomieja. Czwartkowe wspomnienie św. Moniki zachęca szczególnie matki do wytrwałej modlitwy w intencjach dzieci. W piątek 28 sierpnia wspominamy św. Augustyna. Biskup i doktor Kościoła zachęca nas do nieustannej modlitwy. Niespokojne jest bowiem serce nasze, dopóki nie spocznie w Bogu. W sobotę wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W liturgii słyszymy przestrogę, iż wikłanie się w grzechy doprowadza do uśmiercania siebie i innych. Czcząc świętych, w naszych sercach rozbrzmiewają słowa św. Jana Pawła II: „Święci potrzebują świętych”.

  4. W najbliższą niedzielę 30 sierpnia po raz ostatni odprawiona zostanie Msza św. o godz. 2100. Kończą się wakacje i powoli powracamy do zwyczajnego porządku w tygodniowej i niedzielnej liturgii w naszym kościele.

  5. Polecamy Waszej pamięci modlitewnej wszystkie młode osoby zgromadzone na spotkaniu Golgota Młodych w Serpelicach.
  6. Z serca dziękujemy za wszelkie okazane dobro naszej braterskiej wspólnocie. Pamiętamy o Was w naszej zakonnej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone