XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 sierpnia 2017 r.

1.  W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abp. Stanisława Gądeckiego, w dzisiejszą niedzielę we wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ofiar burz i nawałnic. Zebrane środki i przekazane do Caritas Polska umożliwią udzielenie bezpośredniej pomocy poszkodowanym.

2.  We wtorek 22 sierpnia wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową. Dziękujemy pielgrzymom za poniesiony trud, modlitewne wspierania nas i ofiarowane czyny pokutne w intencjach Kościoła, naszego klasztoru i Ojczyzny.

3.  W najbliższą środę 23 sierpnia o godz. 1800, spotykamy się z Grupą Modlitwy św. o. Pio na wspólnym nabożeństwie. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. wotywna. W tym dniu oraz w niedzielę 27 sierpnia,dzieci z Grupy modlitwy o. Pio pod patronatem Stowarzyszeni Opieki o. Pio – BONUM przeprowadzą akcję „PIÓRNIK”. Obejmuje ona zbieranie przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.

4.  Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w Golgocie Młodych, która odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia w Serpelicach n/Bugiem. Hasłem przewodnim jest „Złoty cielec”.

5.  W sobotę 26 sierpnia duchowo przenosimy się na Jasną Górę, gdzie pragniemy złożyć hołd miłości naszej Matce i Królowej. Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego włączmy się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea kształtowania osobistego życia według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego.

6.  W najbliższą niedzielę 27 sierpnia po raz ostatni odprawiona zostanie Msza św. o godz. 2100. Kończą się wakacje i powoli powracamy do zwyczajnego porządku w tygodniowej i niedzielnej liturgii w naszym kościele.

7.  W dniach od 14 do 21 października organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy, program oraz szczegółowe informacje uzyskać w zakrystii kościoła lub u o. Henryka Cieniucha.

8.  Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe. Obiecujemy codzienną modlitwę z prośbą o obfite błogosławieństwo Boże dla naszych dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone