XX NIEDZIELA ZWYKŁA -14 sierpień 2016 rok

1. Jutro 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Będzie również Msza św. o godz. 2100. Obrzęd poświęcenia kwiatów, ziół i owoców pól będzie podczas każdej Mszy św. Zachęcamy do pielęgnowania tej pięknej tradycji.

2. W środę 17 sierpnia w liturgii wspominamy św. Jacka. Pochodził ze znanego rodu Odrowążów, był bliskim krewnym bł. Czesława. W ikonografii przedstawiany jest w habicie dominikańskim, trzymając w rękach monstrancję z Najświętszym Sakramentem, posąg Najświętszej Maryi Panny i księgę.

3. W sobotę 20 sierpnia wspominamy św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Przeprowadził reformę zakonu cystersów i podniósł w ówczesnej Europie kulturę rolną. Głosił piękne kazania o Matce Bożej. Posiadał również niezwykły dar wzbudzania powołań zakonnych w sercach młodych ludzi. Prosimy Was o modlitwę w intencjach nowych powołań, szczególnie do naszej kapucyńskiej wspólnoty.

4. Dzieci z Grupy modlitwy św. o. Pio pod patronatem Stowarzyszeni Opieki o. Pio – BONUM przeprowadzą akcję „PIÓRNIK” w dniu 23 sierpnia oraz w niedzielę 28 sierpnia i 4 września. Obejmuje ona zbieranie przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Zaoszczędzone pieniądze można przekazać na ten szlachetny cel.

5. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w Golgocie Młodych, która odbędzie się w dniach 25-29 sierpnia. Hasłem przewodnim jest „WIELKI ZNAK” z Apokalipsy św. Jana. Miejscem spotkania są Serpelice nad Bugiem.

6. Trwa przebudowa Placu Litewskiego. Prowadzone prace zbliżają się naszego obiektu. Od 18 sierpnia przewidziane jest wyłączenie z ruchu ul. Krakowskie Przedmieście. Dojście do kościoła i klasztoru będzie możliwe tylko od ul. Kapucyńskiej. Do sklepu BENEDETTO i do budynku Poczty przewidziane jest dojście od strony ul. Kościuszki. Pomimo utrudnień komunikacyjnych, serdecznie zapraszamy do naszej świątyni. Nie zostawiajcie nas samych. Bez Waszego wsparcia i obecności trudno będzie nam funkcjonować.

7. Dziękujemy za wszelkie okazane dobro naszej braterskiej wspólnocie. Pamiętamy o Was w codziennej zakonnej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone