XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 lipiec 2016 r.

1. Trwamy w duchowej jedności z papieżem Franciszkiem i pielgrzymami, którzy przybyli do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Dziś ostatni dzień pobytu Papieża w Polsce. O godz. 1000 rozpocznie się Msza św. rozesłania, wieńcząca Światowe Dni Młodzieży. W południe papież Franciszek odmówi z młodzieżą tradycyjną modlitwę Anioł Pański i ogłosi miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży. O godz. 1815 na lotnisku w podkrakowskich Balicach zaplanowano ceremonię pożegnania z udziałem władz Rzeczpospolitej i przedstawicieli Episkopatu Polski. Kwadrans później papież Franciszek odleci do Rzymu polskimi liniami LOT.

2. We wtorek 2 sierpnia w kościołach franciszkańskich obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu możemy uzyskać tzw. „odpust asyski”. W 2016 roku zbiegają się dwa Jubileusze: Jubileusz 800-lecia uzyskania odpustu Porcjunkuli przez św. Franciszek z Asyżu, który chciał „wszystkich wysłać do nieba” oraz Jubileusz Miłosierdzia, który ogłosił Papież o imieniu Franciszek. W naszej świątyni Mszę św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 1300, będzie natomiast Msza św. o godz. 1530. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę 3 sierpnia sprzed lubelskiej archikatedry wyruszy 38. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku przyświecać będzie hasło: „Miłosierni jak Ojciec”. Pielgrzymom towarzyszyć będzie intencja dziękczynna za Światowe Dni Młodzieży z prośbą o trwałe owoce spotkań z papieżem Franciszkiem. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania poprzez udział w codziennej Eucharystii, modlitwę i podjęcie zobowiązań pokutnych.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nabożeństwo powołaniowe razem z bł. Honoratem rozpocznie się o godz. 1815. Pierwszy piątek miesiąca jest okazją do duchowej odnowy i podjęcia intencji wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. W sobotę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku powszedniego. Po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy do wspólnego modlitewnego wielbienia Maryi w tajemnicy Jej Niepokalanego Serca.

6. Przeżywamy wyjątkowy rok. Dziękujemy Bogu za 1050. rocznicę chrztu Polski oraz 25. rocznicę IV pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny, podczas której prosił Polaków o ochronę życia, zdrowia i godności człowieka oraz budowanie życia osobistego i społecznego na fundamencie Bożego prawa. Ostatnie tygodnie lipca wypełniła radość Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wszystkie te niezwykłe wydarzenia spaja Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. W tym szczególnym czasie Kościół w Polsce ponawia sierpniowy apel o abstynencję. Zrezygnujmy z napojów alkoholowych! Niech będzie to dar naszej miłości do Boga i bliźnich.

7. W miesiącu sierpniu w naszym kościele w niedzielę i uroczystości odprawiana jest dodatkowo Msza św. o godz. 2100.

8. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe. Życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku.

Komentowanie jest wyłączone