XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 sierpień 2015 r.

1. Pomimo, że nie obchodzimy liturgicznie święta Matki Bożej Anielskiej, to tradycyjny odpust Porcjunkuli można uzyskać nawiedzając naszą świątynię.

2. Apelujemy wraz Policją o ostrożną, rozważną jazdę. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej. Po Mszy św. bracia i siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich prowadzą zbiórkę ofiar do puszki na środki transportu dla misjonarzy.

3. W poniedziałek 3 sierpnia sprzed lubelskiej archikatedry wyruszy 37. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wydarzenie to od dziesiątków lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W tym roku przyświecać będzie hasło: „Uwierzcie w Ewangelię”. Pielgrzymom towarzyszą dwie główne intencje: o duchowe owoce przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz dziękczynienie za dar KUL w perspektywie setnej rocznicy jego powstania. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania poprzez udział w codziennej Eucharystii, intensywna modlitwę i podjęcie zobowiązań pokutnych.

4. W czwartek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku powszedniego. O godz. 1830 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

5. Pierwszy piątek miesiąca jest okazją do duchowej odnowy i podjęcia intencji wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6. W miesiącu sierpniu w naszym kościele w niedzielę i uroczystości odprawiana jest dodatkowo Msza św. o godz. 2100.

7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku naznaczonego Boży błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone