XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 lipca 2017 r.

1.  W środę 2 sierpnia w kościołach franciszkańskich obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu możemy uzyskać tzw. „odpust asyski”. Św. Franciszek z Asyżu, gorąco pragnął „wszystkich wysłać do nieba”. W naszej świątyni Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 1300, będzie natomiast Msza św. o godz. 1530. Serdecznie zapraszamy.

2.  W czwartek 3 sierpnia wyruszy 39. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku przyświecać będzie hasło: „W szkole Matki boskiej Fatimskiej”.Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania poprzez udział w codziennej Eucharystii, modlitwę i podjęcie zobowiązań pokutnych.

3.  W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nabożeństwo powołaniowe razem z bł. Honoratem rozpocznie się o godz. 1830.W pierwszy piątek jest okazja do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy do wspólnego modlitewnego wielbienia Maryi w tajemnicy Jej Niepokalanego Serca.

4.  W miesiącu sierpniu Kościół w Polsce ponawia apel o abstynencję. Zrezygnujmy z napojów alkoholowych. Niech będzie to dar naszej miłości do Boga i bliźnich.

5.  W naszym kościele w niedzielę i uroczystości odprawiana jest w sierpniu dodatkowo Msza św. o godz. 2100.

6.  Życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i serdecznie dziękujemy za wszelkie formy wsparcie naszej wspólnoty.

Komentowanie jest wyłączone