XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 lipca 2014 r.

1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę – 2 sierpnia, przypada Odpust Matki Bożej Anielskiej, zwany Odpustem Porcjunkuli. Jest to szczególny odpust darowania kar doczesnych wyproszony przez św. Franciszka. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jedynie zamiast Mszy św. o godz. 13.00, będzie Msza o 15.30.

2. W przyszłą niedzielę 3 sierpnia wyrusza XXXVI Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy do przeżycia tej formy rekolekcji w drodze. Szczegóły zapisów do poszczególnych grup są dostępne na plakacie w gablocie kościoła i na stronie internetowej pielgrzymki.

3. Rozpoczyna się sierpień – w polskiej historii miesiąc szczególnie ważny. To czas, by przypomnieć, że osoby niepełnoletnie zobowiązane są do całkowitej abstynencji, zaś wszystkich dorosłych obowiązuje umiar w spożywaniu napojów alkoholowych. W sierpniu zachęcamy do podjęcia wyjątkowego daru, jakim jest abstynencja. Polega ona na podjęciu dobrowolnego wyrzeczenia od alkoholu z miłości do Boga i bliźniego. Abstynencja jest szansą duchowego wzrostu w osobistej wolności, źródłem życia i radości, a także świadectwem, że ze względu na Chrystusa jesteśmy zdolni do rezygnacji z czegoś co dozwolone, by otrzymać coś cenniejszego. Dlatego zachęcamy do podjęcia abstynencji w sierpniu. Nie zamykajmy oczu na zagrożenia, które niszczą życie wielu rodzin, osłabiają Kościół i całą naszą ojczyznę.

4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Obiecujemy codzienną modlitwę z prośbą o obfite błogosławieństwo Boże dla naszych dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone