XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lipiec 2016 r.

1. Na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa – patrona kierowców, apelujemy wraz Policją o ostrożną i rozważną jazdę. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla misjonarzy.

2. Główne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które będą miały miejsce w dniach 25-31 lipca 2016 r., poprzedza spotkanie gości ze świata w poszczególnych diecezjach naszego kraju. „Dni w Diecezji” trwające od 20 do 25 lipca 2016 r. w naszej archidiecezji odbywają się pod hasłem: „Kraków zaczyna się w Lublinie”. Tematem duchowych rozważań podczas spotkań w grupach z przybyłymi pielgrzymami jest: Spotkanie Abrahama z Bogiem pod dębami Mamre.

3. Oficjalne rozpoczęcie pielgrzymki papieża Franciszka w Polsce rozpocznie się w środę 27 lipca o godz. 1600 w Krakowie. Odbędzie się spotkanie z władzami państwowymi i korpusem dyplomatycznym. W czwartek papież Franciszek nawiedzi sanktuarium na Jasnej Górze i odprawi uroczystą Mszą św. z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Piątek 29 lipca, jest dniem nawiedzenia i modlitwy w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau. W tym roku przypada 75 rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Papież Franciszek sobotę spędzi wraz z młodzieżą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Zakończenie pielgrzymki w niedzielę 31 lipca. Papież odprawi Mszę św. z posłaniem na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. O godz. 1815 rozpocznie się ceremonia pożegnania na lotnisku w krakowskich Balicach.

4. W miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 715, natomiast w niedzielę i uroczystości odprawiana jest dodatkowo Msza św. o godz. 2100.

5. We wtorek 26 lipca zapraszamy na Mszę św. o godz. 1900 w intencji Grupy Odnowy w Duchu Świętym. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych: lipiec i sierpień nie ma nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie.

6. W czasie wakacji w naszej wspólnocie kapucyńskiej dokonują się zmiany personalne. W najbliższym czasie do klasztoru na Poczekajkę uda się br. Paweł Kaczorek, zaś do Białej Podlaskiej br. Ryszard Kiełek. Obowiązki zakrystiana przejął br. Jarosław Hofman. Do klasztoru przybędzie z Łomży br. Adam Zwierz. Serdecznie dziękujemy braciom za wspólnie przeżywane braterstwo i pełnione posługi. Życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa w nowych miejscach posługi.

7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku naznaczonego doświadczeniem bliskości Boga.

Komentowanie jest wyłączone