XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 lipiec 2016 r.

1. Już w dzisiejszą niedzielę przybywają do Lublina pierwsi goście Światowych Dni Młodzieży, którzy w tygodniu poprzedzającym wydarzenia w Krakowie, będą mieli okazje poznać lubelszczyznę, mieszkających tu ludzi, a także wezmą udział w spotkaniach przygotowanych w ramach „Dni w Diecezji” przebiegających pod hasłem: „Kraków zaczyna się w Lublinie”. Zgłoszonych zostało około 1.700 osób z zagranicy. Oficjalne przybycie gości zaplanowane jest na środę 20 lipca, a wyjazd do Krakowa w poniedziałek 25 lipca.

2. W dniach 17-25 lipca obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu, zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof „1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. W Roku Miłosierdzia jest to także uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach z pomocą pojazdów.

3. W sobotę przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy więc wszystkich czcicieli św. ojca Pio do wspólnej modlitwy. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 1800, przedstawiając dobremu Bogu przez wstawiennictwo Świętego Stygmatyka nasze podziękowania i prośby. O godz. 1800 odmówimy wspólnie różaniec, zaś o godz. 1900 rozpocznie się Msza św. wotywna. Czytelnie wypisane kartki z podziękowaniami i prośbami można składać w zakrystii kościoła.

4. W przyszłą niedzielę 24 lipca o godz. 1900 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie odbędzie się w ramach „Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim”, koncert „Kwartetu Lubelskiego w ramach ŚDM w Lublinie”.

5. Czas wakacji i urlopów jest okazją do wypoczynku. Św. Jan Paweł II pouczał, iż wypoczynek regeneruje siły fizyczne i psychiczne, ale winien być źródłem duchowego wzbogacenia, zapewnić większą wolność i umożliwić kontemplację Boga. Niech Wam towarzyszą nasza wdzięczna pamięć i błogosławieństwo.

Komentowanie jest wyłączone