XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 lipiec 2016 r.

1. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 715. Natomiast w niedzielę i uroczystości w ciągu tych dwóch miesięcy wakacyjnych odprawiana jest Msza św. o godz. 2100.

2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy w najbliższy wtorek 12 lipca. O godz. 1900 zostanie odprawiona Msza św., zaś po Eucharystii będzie nabożeństwo. W środę 13 lipca zapraszamy na Mszę św. o godz. 900, a po jej zakończeniu odbędzie się modlitewne wielbienie Maryi.

3. Karmelici Bosi z klasztoru przy ul. Świętoduskiej zapraszają na Nowennę poprzedzającą uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Nabożeństwa nowennowe są celebrowane od czwartku 7 lipca o godz. 1130 i o godz. 1800. Suma odpustowa zostanie odprawiona w sobotę 16 lipca o godz. 1800.

4. W nadchodzącym tygodniu mamy okazję dzięki liturgii poznać i pokochać świętych, którzy są przewodnikami na drogach naszego uświęcania się. W poniedziałek 11 lipca obchodzimy święto św. Benedykta – opata i patrona Europy. We wtorek, 12 lipca wspominamy św. Brunona, biskupa i męczennika. Bronił Bolesława Chrobrego przed niemieckim władcą Henrykiem II. Środa, 13 lipca, to dzień, któremu patronują święci pustelnicy: Andrzej Świerad i Benedykt. W piątek, 15 lipca, zakony franciszkańskie obchodzą święto ku czci św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

5. Przypominamy, że w kościele obowiązują ogólnie przyjęte zasady wkładania właściwego ubioru. Powinien być czysty i skromny. Strój ma wyrażać szacunek wobec Boga i osób, którzy przychodzą do świątyni na modlitwę lub przyjmują sakramenty. Strój niewiasty nie może być ani obcisły, ani prześwitujący. Podobnie mężczyzna powinien założyć strój odświętny. Nie może to być zatem strój sportowy. W okresie letnim ma to być koszula i długie spodnie oraz odpowiednie obuwie. Nasz ubiór i nasze zachowania u nikogo nie może wywoływać negatywnych odczuć.

6. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe. Życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku naznaczonego Boży błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone