XIX NIEDZIELA ZWYKŁA -13 sierpnia 2017 r.

1.  Jutro w liturgii wspominamy św. Maksymiliana. W tym roku przypada 76 rocznica jego męczeńskiej śmierci w bunkrze głodowym.„Szaleniec Niepokalanej” zachęca nas do utożsamienia się ze słowami: „Niepokalana – oto nasz ideał”.

2.  We wtorek 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Będzie również Msza św. o godz. 2100. Obrzęd poświęcenia kwiatów, ziół i owoców pól będzie podczas każdej Mszy św. Zachęcamy do pielęgnowania tej pięknej tradycji.

3.  Fundacja na Rzecz Rodziny „Nasza Tradycja” zaprasza na uroczysty wieczór ku czci Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski, Biskupa Lubelskiego w latach 1946-1949, który będzie miał miejsce 16 sierpnia 2017 r o godz. 18.00 w Bazylika pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz wirydarzu Klasztoru Ojców Dominikanów przy ulicy Złotej.

4.  W czwartek 17 sierpnia w liturgii wspominamy św. Jacka.Pochodził ze znanego rodu Odrowążów, był bliskim krewnym bł. Czesława. W ikonografii przedstawiany jest w habicie dominikańskim, trzymając w rękach monstrancję z Najświętszym Sakramentem, posąg Najświętszej Maryi Panny i księgę.

5.  Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w Golgocie Młodych, która odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia. Hasłem przewodnim jest „Złoty cielec”. Miejscem spotkania są Serpelice nad Bugiem.Prosimy Was o modlitwę w intencjach nowych powołań, szczególnie do naszej kapucyńskiej wspólnoty.

6.  Powoli rozpoczynają się prace remontowe elewacji frontonu kościoła, klasztoru i muru przykościelnego. Pojawią się rusztowania. Pomimo utrudnień komunikacyjnych, serdecznie zapraszamy do naszej świątyni.

7.  Dziękujemy za wszelkie okazane dobro naszej braterskiej wspólnocie. Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone