XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 lipca 2017 r.

1.  Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 715. Natomiast w niedzielę i uroczystości w ciągu tych dwóch miesięcy wakacyjnych odprawiana jest Msza św. o godz. 2100.

2.  Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy w najbliższą środę 12 lipca. O godz. 1900 zostanie odprawiona Msza św., zaś po Eucharystii będzie nabożeństwo. W czwartek 13 lipca zapraszamy na Mszę św. o godz. 900, a po jej zakończeniu odbędzie się modlitewne wielbienie Maryi.

3.  W nadchodzącym tygodniu mamy okazję dzięki liturgii poznać i pokochać świętych, którzy są przewodnikami na drogach naszego uświęcania się. W poniedziałek w kościołach kapucyńskich wspominamy św. Weronikę Giuliani – mistyczkę i stygmatyczkę. We wtorek 11 lipca obchodzimy święto św. Benedykta – opata i patrona Europy. W środę, 12 lipca wspominamy św. Brunona, biskupa i męczennika. Czwartek, 13 lipca, to dzień, któremu patronują święci pustelnicy: Andrzej Świerad i Benedykt. W sobotę, 15 lipca, zakony franciszkańskie obchodzą święto ku czci św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

4.  Karmelici Bosi z klasztoru przy ul. Świętoduskiej zapraszają na Nowennę poprzedzającą uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Nabożeństwa nowennowe są celebrowane o godz. 1130 i o godz. 1800. Suma odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę 16 lipca o godz. 1800.

5.  Przypominamy, że w kościele obowiązują ogólnie przyjęte zasady wkładania właściwego ubioru. Strój ma wyrażać szacunek wobec Boga i osób, którzy przychodzą do świątyni na modlitwę lub przyjmują sakramenty.Nie może to być zatem strój sportowy. Nasz ubiór i nasze zachowania u nikogo nie może wywoływać negatywnych odczuć.

6.  Szczerze dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie. Wypoczywajcie z Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone