XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lipiec 2015 r.

1. W miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 7.15. Natomiast w niedzielę i uroczystości w ciągu tych dwóch miesięcy wakacyjnych odprawiana jest Msza św. o godz. 21.00.

2. Karmelici Bosi z klasztoru przy ul. Świętoduskiej zapraszają na Nowennę poprzedzającą uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Nabożeństwa nowennowe będą celebrowane od wtorku 7 lipca o godz. 11.30 i o godz. 18.00.

3. Uchwalona przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 25 czerwca 2015 roku ustawa dotycząca in vitro niesie wiele negatywnych konsekwencji medycznych, etycznych, społecznych i prawnych. Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski stwierdza, iż mamy do czynienia z klęską etyki w medycynie i w polityce. Dochodzi do wielce niegodziwej próby uprzedmiotowienia ludzkich zarodków i nazywania ich „grupą komórek” oraz otwarcia drogi do masowego niszczenia poczętych istot ludzkich. Ustawa ta nie służy rodzinie, burząc podstawowe dla rozwoju dziecka więzi pochodzenia. Żaden z parlamentarzystów nie może twierdzić, iż nie wiedział, za czym opowiada się w głosowaniu. Ponosi odpowiedzialność moralną za skutki tworzonego prawa. W ocenie ekspertów katolik nie mógł odpowiedzialnie głosować za przyjęciem ustawy w wersji, w jakiej została uchwalona.

4.Przypominamy, że w kościele obowiązują ogólne zasady dobrego wychowania. Nie rozmawiamy i nie używamy telefonów komórkowych oraz komputerów. Ubiór powinien być czysty, nienaruszający podstawowych zasad skromności. Strój ma wyrażać szacunek wobec Boga i osób, którzy przychodzą do świątyni na modlitwę lub przyjmujących sakramenty. Szczególnie Msza św. ma charakter uroczysty, więc ubieramy się w sposób odświętny. Kobieta musi pamiętać, że spódnica nie może być zbyt krótka, przynajmniej do kolan, ramiona, dekolt i plecy zasłonięte. Strój niewiasty nie może być ani obcisły, ani prześwitujący. Nieodpowiedni ubiór w świątyni może komuś przeszkadzać, gorszyć, a nawet obrażać. Podobnie mężczyzna powinien założyć strój odświętny. Nie może to być zatem strój roboczy czy sportowy. W okresie letnim ma to być koszula i długie spodnie oraz odpowiednie obuwie. W świetle zasad dobrego wychowania odpowiadamy za ludzkie reakcje na nasz strój. Nasz ubiór i nasze zachowania u nikogo nie może wywoływać negatywnych odczuć.

5. Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku naznaczonego Boży błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone