XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 czerwiec 2015 r.

1. Jutro 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele jest to dzień odpustu. Msze św. odprawiane będą według porządku świątecznego z jednym wyjątkiem, a mianowicie, nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, będzie natomiast o godz. 15.30. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 19.00, przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Marek Gątarz, ojciec duchowny Metropolitalnego Seminarium Lubelskiego.

2. We wtorek 30 czerwca zapraszamy na wieczorne nabożeństwo uzdrowienia. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 modlitwą różańcową, po której uczcimy Serce Naszego Zbawiciela na nabożeństwie czerwcowym. O godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji uczestników spotkania. Po Eucharystii dalszy ciąg modlitwy.

3. W miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 7.15. Natomiast w niedzielę i uroczystości w ciągu tych dwóch miesięcy wakacyjnych odprawiana będzie Msza św. o godz. 21.00.

4. Po raz kolejny obchodzić będziemy w Archikatedrze Lubelskiej Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, ustanowione w ubiegłym roku przez Stolicę Apostolską na pamiątkę tzw. „Cudu lubelskiego”. W dzisiejszą niedzielę 28 czerwca rozpoczęły się rekolekcje przygotowujące do przeżycia dorocznego odpustu. Tematem rozważań jest refleksja nad fundamentalną prawdą naszego życia: Człowiek mistyczną świątynią Boga. W dniu 3 lipca w dzień odpustu o godz. 19.00 uroczystej Mszy Świętej przewodniczył będzie Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie Wschodniej.

5. W tym tygodniu obchodzimy dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek miesiąca pragniemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i wynagradzamy za popełnione grzechy. Zaś pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest czci oddawanej Niepokalanemu Sercu Maryi. Ona pragnie ocalić jak najwięcej osób i chce naszego zaangażowani w dzieło wynagradzania za popełnione grzechy.

6. W naszej wspólnocie klasztornej w ciągu wakacji nastąpią zmiany personalne. Brat Jarosław Kubera przejdzie do klasztoru Lublin Poczekajka, gdzie obejmie funkcję Rektora Seminarium i Gwardiana klasztoru. Razem z nim uda się do klasztoru na Poczekajkę br. Radomir Kryński i obejmie funkcję Ojca Duchownego braci kleryków. Brat Tomasz Kropidłowski i br. Jerzy Obłoza będą przynależeć do wspólnoty w Gorzowie Wielkopolskim. Do naszej wspólnoty przybył br. Piotr Owczarz i pełnić będzie funkcję socjusza magistra ponowicjatu. W najbliższym czasie przybędą: br. Kazimierz Śnieg, br. Henryk Cieniuch i br. Zbigniew Furman. Braciom odchodzącym bardzo serdecznie dziękujemy za braterską współpracę, zaś przychodzących z radością witamy.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku naznaczonego Boży błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone