XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 czerwiec 2016 r.

1.  We wtorek 28 czerwca zapraszamy na wieczorne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Rozpocznie się ono o godz. 1800 modlitwą różańcową, po której uczcimy Najświętsze Serce Naszego Zbawiciela na nabożeństwie czerwcowym. O godz. 1900 odprawimy Mszę św. w intencji uczestników spotkania. Po Eucharystii dalszy ciąg modlitwy.

2. W środę 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele jest to dzień odpustu. Msze św. odprawiane będą według porządku świątecznego z jednym wyjątkiem, a mianowicie, nie będzie Mszy św. o godz. 1300, będzie natomiast o godz. 1530. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 1900, przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. dr Jan Miczyński – Misjonarz Miłosierdzia Archidiecezji Lubelskiej.

3. W miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 715. Natomiast w niedzielę i uroczystości w ciągu tych dwóch miesięcy wakacyjnych odprawiana będzie Msza św. o godz. 2100.

 4. Po raz kolejny obchodzić będziemy w Archikatedrze Lubelskiej Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, ustanowione w 2014 roku przez Stolicę Apostolską na pamiątkę tzw. „Cudu lubelskiego”. W środę 29 czerwca rozpoczną się Dni Maryjne przygotowujące do przeżycia dorocznego odpustu. Tematem rozważań jest: Maryja Przewodniczką na drogach miłosierdzia. 3 lipca w dzień odpustu o godz. 1900 uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie bp Bronisław Biernacki, ordynariusz diecezji Oddesko-Symferopolskiej.

 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W pierwszy piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i wynagradzamy za popełnione grzechy. Zaś pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest czci oddawanej Niepokalanemu Sercu Maryi.Ona pragnie ocalić jak najwięcej osób i chce naszego zaangażowani w dzieło wynagradzania.

 6. Czterech naszych braci ponowicjuszy: Zbigniew, Piotr, Mateusz i Edmund kończą formację w nasze wspólnocie. Jutro udadzą się do klasztoru na Poczekajce, gdzie od października rozpoczną studia seminaryjne. Dziękujemy naszym braciom za wspólne przeżywanie braterstwa, życzymy im dalszego radosnego trwania w powołaniu kapucyńskim. Was wszystkich, którzy przybywacie do naszej świątyni prosimy o modlitewną opiekę nad naszymi młodymi braćmi.

 7. Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku naznaczonego Boży błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone