XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 lipiec 2018 r.

1.  W miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 715. Natomiast w niedzielę i uroczystości w ciągu tych dwóch miesięcy wakacyjnych odprawiana będzie Msza św. o godz. 2100.

2.  Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik w specjalnym Komunikacie pisze do diecezjan, iż obraz Matki Bożej z Archikatedry Lubelskiej jest głęboko wpisany w duchowe oblicze Lublina i całej Archidiecezji. Trzydzieści lat temu, 26 czerwca 1988 r. został ukoronowany z inicjatywy Ks. Bpa Bolesława Pylaka. Wspominając to wydarzenie zgromadzimy się na Placu Katedralnym w dniu 3 lipca o godz. 1900. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył i słowo wygłosi Ks. Bp Jan Śrutwa. Będziemy dziękować Bogu za 70. lat kapłaństwa Ks. Abpa Seniora Bolesława Pylaka.

Dalej Ksiądz Arcybiskup pisze, że za miesiąc wyruszy 40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Mobilizuje ona tych, którzy chcą przeżyć rekolekcje w drodze, łącząc trudy marszu z modlitwą w ważnych życiowo intencjach. Pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło: „Owocem ducha jest miłość”, nawiązujące do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.W sposób szczególny będziemy się modlić w intencji Synodu Biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” oraz w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie. W tym roku będzie można wesprzeć fundusz „Idę z Tobą” i włączyć się w duchowe pielgrzymowanie. Osoby, które skorzystają funduszu, poniosą intencje ofiarodawców.

3.  W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W I czwartek godz. 1830 w modlitwie różańcowej prosić będziemy o nowe powołania do służby Bożej. W I piątek jest okazja do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 900 odbędzie się krótkie nabożeństwo wynagradzające.Pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest czci oddawanej Niepokalanemu Sercu Maryi.Zapraszamy po Mszy św. o godz. 900 do wspólnego uwielbienia naszej Matki i Przewodniczki na drodze pokuty i nawrócenia

4.  Od 2 lipca w naszej kapucyńskiej wspólnocie nastąpią zmiany personalne. Swoje posługiwanie na stanowisku Rektora kościoła i gwardiana klasztoru kończy o. Andrzej Baran. Uda się do klasztoru w Nowym Mieście n. Pilicą. W jego miejsce posługę obejmie o. Henryk Cieniuch. Wspólnotę opuszcza również: o. Kazimierz Śnieg, który obejmie urząd gwardiana w Bydgoszczy; o. Jacek Romanek został mianowany gwardianem i proboszczem w Orchówku; o. Artur Fredo obejmie urząd Rektora WSD w Lublinie-Poczekajce; o. Adam Zwierz uda się do Warszawy, aby pełnić funkcję duszpasterza powołaniowego; br. Dawid Buza przechodzi do Centrum Duchowości Honoratianum w Zakroczymiu. Do naszej lubelskiej wspólnoty przybędą: o. Tadeusz Goguł z Bydgoszczy; o. Wojciech Gwiazda z Orchówka; o. Przemysław Kryspin z Lublina-Poczekajki; o. Tomasz Kropidłowski z Gorzowa Wlkp.; o. Tomasz Mantyk z Lublina-Poczekajki; br. Tomasz Gawroński z Warszawy i br. Jarosław Stefaniak z Białej Podlaskiej.

5.  Dziękujemy za Waszą życzliwości i ofiarność. Życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku naznaczonego Boży błogosławieństwem.

 

Komentowanie jest wyłączone