X NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 czerwiec 2016 r.

1. W dzisiejszą niedzielę papież Franciszek kanonizuje o. Stanisława Papczyńskiego – założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. Polski Święty już w XVII wieku mówił o Bożym Miłosierdziu i zachęcał do uczynków miłosierdzia. Również sam troszczył się o ubogich, chorych i umierających, wspierał przytułki i szpitale, upominał się o odrzuconych i traktowanych niesprawiedliwie. Kanonizacja jest darem Opatrzności Bożej dla Kościoła w Polsce w Roku Miłosierdzia Bożego.

2. Na Polach Wilanowskich w Warszawie, przy Centrum Opatrzności Bożej, po raz dziewiąty trwają obchody Święta Dziękczynienia. Hasłem tegorocznego święta są słowa: „Chrzest Darem Miłosierdzia”. W dzisiejszym dniu w kościołach całej Polski zbierane są ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do wsparcia tego przedsięwzięcia.

3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym, które stanowi odpowiednią pomoc w formacji duchowej własnego serca. W naszej świątyni codziennie o godz. 1830 wspólnie śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odmawiamy Akt Oddania, słuchamy krótkiego rozważania i otrzymujemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

4. W czwartek 9 czerwca obchodzimy święto poświęcenia kościoła katedralnego w Lublinie. Natomiast w kościele Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy ul. Narutowicza w ramach Wieczorów muzycznych w Kościele Pobrygidkowskim odbędzie się koncert: „Magiczny Lublin Jagiellonów”.

5. W sobotę 11 czerwca w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Centralnym punktem pielgrzymki jest sprawowana o godz. 1200 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Abp Stanisława Budzika. Spotkanie pielgrzymkowe dopełni wspólnie odmówiona o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Przypominamy, że w kościele obowiązują ogólne zasady dobrego wychowania. Nie rozmawiamy i nie używamy telefonów komórkowych oraz komputerów. Ubiór powinien być czysty, nienaruszający podstawowych zasad skromności. Strój ma wyrażać szacunek wobec Boga i osób, którzy przychodzą do świątyni na modlitwę lub przyjmujących sakramenty. Szczególnie Msza św. ma charakter uroczysty, więc ubieramy się w sposób odświętny.

7. Z wielką wdzięcznością składamy podziękowania za ofiary złożone na rzecz kościoła i klasztoru. Na Waszą hojność odpowiadamy naszą modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone