Wniebowstąpienie Pańskie – 28 maja 2017 r.

1.  W piątek 26 maja rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Chcemy razem przyzywać Ducha Świętego, by odnawiał naszą wiarę i oblicze polskiej ziemi. Nowenna włączone jest w nabożeństwo majowe i czerwcowe, które w naszym kościele odprawiane jest codziennie o godz. 1830. W sobotę 3 czerwca Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do udziału we Mszy św. o godz. 1900. Po Eucharystii odbędzie się modlitewne czuwania.

2.  W nadchodzącym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek modlimy się o godz. 1815 razem z bł. Honoratem o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy Piątek miesiąca tradycyjnie wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. o godz. 900 odbędzie się Nabożeństwo Wynagradzające. Natomiast po zakończeniu Mszy św. o godz. 1900, młodzież ze wspólnoty Eleos zaprasza do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę miesiąca pragniemy uczcić Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia naszej Matki i Królowej po Mszy św. o godz. 900.

3.  W dniach 6 – 7 czerwca, Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Stoczku Klasztornego i Głotowa. Można zapisać się w zakrystii. Koszt pielgrzymki 170 zł. Przypominamy, że w tym roku obchodzimy 140-tą rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Natomiast w dniach od 14 do 21 października organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy, program oraz szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w pielgrzymce można uzyskać w zakrystii kościoła lub u o. Henryka Cieniucha.

4.  Przeżywamy rok dziękczynienia za życie i dzieło bł. Honorata Koźmińskiego. Z tej racji w dniach 16-17 czerwca nasz kapucyński kościół nawiedzą jego relikwie. Już dziś zapraszamy Was do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Szczegółowy program zostanie podany w późniejszym terminie.

5.  Na prośbę Ks. Abp. Stanisława Budzika, Caritas Archidiecezji Lubelskiej zorganizowało zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w katastrofie budowlanej przy ul. Lubartowskiej 45. Dnia 24 maja w wyniku zawalenia się stropu w kamienicy dach nad głową i dorobek życia straciło 33 rodziny.Dary rzeczowe – nową lub bardzo mało używaną odzież dla dorosłych i dzieci, środki czystości oraz higieny osobistej, żywność o przedłużonym terminie ważności oraz nowy lub bardzo dobrej jakości użytkowej sprzęt AGD można dostarczyć do siedziby Caritas przy Al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie w godzinach 900-1400.

6.  Dziękujemy za Waszą dobroć i hojność. Odwdzięczamy się ufną pamięcią i codzienną serdeczną modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone