Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019

1. Wczoraj rozpoczął się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym, które w naszym kościele odprawiane będzie codziennie o godz. 18.30.

2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Codziennie modlimy się, by Duch, Którym jesteśmy napełnieni był coraz bardziej przez nas rozpoznawany i miłowany. Nowennę odprawiamy w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.30.

3. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca, a więc jest to okazja do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym po Mszy św. o godz. 9.00.

4. W piątek, 7 czerwca, po Mszy św. o godz.19.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi,światła poprowadzone przez wspólnotę ewangelizacyjną ELEOS. Nabożeństwo to w swojej strukturze przypomina drogę krzyżową i jest jej paschalną kontynuacją.

5. Za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Boży, który umacnia nas w miłości, udziela swoich darów i pozwala rozpoznać swoją misję we wspólnocie Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się o godz. 14.00 na placu przy kościele akademickim KUL, o godz. 16.00 przemarsz do archikatedry. Tutaj o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Wielgusa.

7. Za tydzień będzie zbiórka przykościelna na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Przesunięta została z racji dzisiejszej zbiórki na KUL.

8. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 9. Szczerze dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone