Wniebowstąpienie Pańskie – 17 maj 2015 r.

1. Jutro w święto św. Feliksa z Cantalice, po każdej Mszy św. nastąpi obrzęd namaszczenia dzieci olejami ku czci św. Feliksa – patrona dzieci. Zachęcamy rodziców i dziadków, aby przyprowadzili swoje pociechy do naszego kościoła przed ołtarz dedykowany pierwszemu świętemu Zakonu Kapucynów, aby otrzymać błogosławieństwo Boże przez pośrednictwo św. Feliksa.

2. W piątek 15 maja rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę, 23 maja zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.30 i zakończy Mszą Świętą o godz. 24.00. Program obejmuje wspólną modlitwę uwielbienia i adorację. Chcemy razem przyzywać Ducha Świętego, by odnawiał naszą wiarę i oblicze polskiej ziemi. Szczególnie prosić będziemy o światło Ducha Świętego i mądrość dla Polaków przed drugą turą wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej.

3.W sobotę 23 maja zapraszamy na spotkanie ze św. Ojcem Pio. Początek nabożeństwa o godz. 18.00, następnie nabożeństwo majowe i o godz. 19.00 Msza św. wotywna. W zakrystii można składać kartki z intencjami. Grupa modlitwy św. Pio zaprasza w dniach 13-14 czerwca do udziału w czuwaniu modlitewnym w Krakowie – Łagiewnikach. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Koszt wyjazdu 70 zł.

4. W najbliższą niedzielę 24 maja w naszym kapucyńskim kościele w Orchówku, święcenia kapłańskie przyjmie br. Kamil Sochacki. Polecamy naszego współbrata Waszym modlitwom.

5. Dnia 24 maja o godz. 18.45 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (pobrygitkowski) odbędzie się koncert pieśni maryjnej „AVE MARYIA” różnych kompozytorów.

6. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo majowe, które odprawiane są codziennie o godz. 18.30.

7. W niedzielę 31 maja ulicami Lublin przejdzie Marsz Życia pod hasłem: „Rodzina – Wspólnota – Polska”. Tematem tegorocznego marszu jest troska rodziców o wychowanie i bezpieczną edukację swych dzieci. Również w tym dniu od godz. 13.00 na Placu Litewskim odbędzie się Lubelski Dzień Dziecka.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek na rzecz Nepalu oraz za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone