VII Niedziela zwykła – 23 luty 2014 r.

1. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio, do duchowego przeżycia dzisiejszego wieczoru poświęconego jego pamięci i wspomnieniu. O godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo połączone z niedzielnymi nieszporami. Zachęcamy do włączenia się w działalność Grupy Modlitwy św. Ojca Pio. W każdy poniedziałek o godz. 18.00 odbywają się otwarte spotkania modlitewne połączone z rozważaniem Słowa Bożego. W trzeci czwartek miesiąca również o godz. 18.00 odbywają się spotkania formacyjne połączone z modlitwą różańcową i brewiarzową. W każdy dwudziesty trzeci dzień miesiąca gromadzimy się o godz. 18.00 w kościele na nabożeństwie, po którym o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. wotywna o św. Pio. Oprócz tego grupa prowadzi szereg innych spotkań o charakterze modlitewno-apostolsko-charytatywnym. Istnieje również dziecięca Grupa Modlitwy o. Pio, dla której inspiracją są słowa świętego Stygmatyka: „dzieci ocalą świat”. Spotkania odbywają się w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca o godz. 9.30.

2. W najbliższy wtorek wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólną modlitwę w intencji uzdrowienia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 modlitwą różańcową. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, po której nastąpi adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wypraszanie Bożego Miłosierdzia. Informujemy, że Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym – Miłosierdzie Boże – regularnie spotyka się we wtorki o godz. 19.00. Spotkanie obejmuję wspólną modlitwę, katechezę w ramach formacji, dzielenie się Słowem Bożym i świadectwo. Spotkania mają charakter otwarty. W każdy ostatni wtorek miesiąca w kościele o godz. 18.00 grupa organizuje Nabożeństwo Uzdrowienia. W środy grupa prowadzi specjalistyczną diakonię formacyjną w kierunku duchowości Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej. We czwartki schola od godz. 18.00 prowadzi warsztaty muzyczne, natomiast w piątki o godz. 18.00 diakonia modlitwy różańcowej rozpoczyna modlitwę w intencji ochrony życia. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym jest wiekowo zróżnicowana. Zapraszamy do włączenia się w jej działalność. Jest w niej miejsce dla młodzieży, małżeństw i osób starszych.

3. Oprócz wymienionych grup przy naszym kościele istnieje najstarsza wspólnota osób świeckich czyli Franciszkański Zakon Świeckich. Wspólnota posiada solidny program franciszkańskiej formacji duchowej i apostolskiej.

4. Mamy również bogatą ofertę formacyjną tylko dla ludzi młodych:

– Młodzieżowy Zespół Muzyczny ELEOS modli się i uwielbia Pana przez śpiew posługując w czasie niedzielnej Mszy św. o godz. 19.00. Oprócz cotygodniowych prób, zespół spotyka się na comiesięcznym czuwaniu modlitewnym w każdy trzeci piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej.

– Kapucyńskie Duszpasterstwo Młodzieży „FRANEK” tworzą osoby młode pragnące przeżyć swoją młodość i życie razem z Jezusem Chrystusem w duchu św. Franciszka. Przez doświadczenie słuchania Słowa Bożego, wspólną modlitwę i katechezę młodzież odkrywa plan Boży względem swego życia i obecność Jezusa Chrystusa we własnej codzienności. Młodzież spotyka we czwartki o godz. 18.00 w sali pod klasztorem (wejście przez „furtę klasztorną”).

– Liturgiczna Służba Ołtarza spotyka się w dwóch grupach. Młodsza (Ministranci) w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca o 9.00 w sali pod klasztorem, zaś starsza (Lektorzy) w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca o 18.00 w sali pod klasztorem.

5. Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Konferencja Episkopatu Polski zwraca się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Bardzo ważne są nasze gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie.

6. Odpowiadając na apel biskupów nasza kapucyńska wspólnota zaprasza w najbliższy piątek o godz. 18.00 na wspólne nabożeństwo z modlitwą o pokój na Ukrainie. Pamięcią modlitewną obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia.

7. W kościołach archidiecezji lubelskiej w dzisiejszą niedzielę prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy wszystkim poszkodowanym w tragicznych wydarzeniach na Ukrainie. Przy wyjściu z kościoła bracia ponowicjusze stoją z puszką, do której można złożyć ofiarę przeznaczoną na ten cel.

8. Szczere dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Za Waszą dobroć odwzajemniamy się naszą codzienną modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone