VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020

  1. W dzisiejszą Niedzielę rozpoczyna się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Abstynencja w młodości jest ratunkiem przed dramatami dorosłego życia. Badania potwierdzają , że w tych rodzinach, w których jest miejsce na wspólną modlitwę i Mszę św. w których istnieje bogate życie sakramentalne, mniej jest problemów z uzależnieniami.
  2. Dzisiaj , w Środę Popielcową i następną niedzielę Wspólnota Ewangelizacyjna ELEOS po Mszach św. będzie rozprowadzać wielkopostne zdrapki. Cena 1 egzemplarza jedyne 5 zł.
  3. Na prośbę zainteresowanych osób , pielgrzymowaniem do miejsc świętych, klasztor nasz organizuje dwie samolotowe pielgrzymki do następujących miejsc: 12 dniową do Kazachstanu i Uzbekistanu w terminie od 22 maja do 2 czerwca 2020 r. oraz 10 dniową do Ziemi Świętej ( do Izraela i Palestyny) w terminie od 7 do 16 października 2020 r. Program pielgrzymek wraz ze szczegółowymi informacjami można otrzymać w zakrystii naszego Kościoła a także dokonać rezerwacji miejsca.
  4. Dnia 26 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W naszym Kościele podczas każdej Mszy św. tj. o godz. 6.00 , 6.30. 7.15 , 8.00 , 9.00,15.30119.00 odbędzie się obrzęd posypywania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli W. Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do intensywnej modlitwy. Przypominamy, że są trzy uprzywilejowane środki wielkopostnej pracy duchowej: modlitwa , post i jałmużna. Środki te gładzą grzechy, przybliżają do Boga i pozwalają świadczyć miłosierdzie
  5. Liturgiczny okres Wielkiego Postu, jest szansą , którą otrzymujemy od miłosiernego Boga na drodze naszego życia. Pomocą w podjęciu trudu nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne. W naszym Kościele: W każdą Niedzielę W. Postu o godz. 18.15 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
  6. W każdy Piątek W. Postu będą 4 nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze po Mszy św. o godz. 9.00 , drugie po Mszy św o godz. 15.30, trzecie o godz. 18.00 i czwarte przygotowane przez młodzież o godz. 19.30.
  7. W środy W. Postu o godz. 18.00 sprawowana będzie liturgia adoracji Krzyża. ii.Wrażamy wdzięczność wobec wszystkich naszych darczyńców. W naszej modlitwie prosimy , aby Wasza hojność była nagrodzona obfitym Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone