VI Niedziela zwykła – 16 luty 2014 r.

1. W najbliższą niedzielę 23 lutego zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio, do duchowego przeżycia dnia poświęconego jego pamięci i wspomnieniu. O godz. 1800 odbędzie się nabożeństwo połączone z modlitwą różańcową i niedzielnymi nieszporami. Intencje z podziękowaniami i prośbami za wstawiennictwo św. o. Pio można składać w zakrystii. Uroczysta Msza św. odprawiona zostanie o godz. 19.00.

2. Przy okazji wyjaśniamy i informujemy, że intencje składane w czasie popularnych nabożeństw za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Antoniego z Padwy, św. o. Pio, powinny zawierać podziękowania i prośby dotyczące spraw osób żyjących i za osoby żyjące. W czasie tych nabożeństw nie modlimy się za zmarłych. Za osoby zmarłe zamawiamy Msze św. Za jedną osobę zmarłą można zamówić Mszę św. gregoriańską. Oprócz tego osoby zmarłe polecamy w modlitwie podczas czytania kartek wypominkowych miesięcznych i rocznych. Wypełniając odpowiednie warunki możemy uzyskać odpust zupełny, który ofiarujemy za jedną osobę zmarłą. Zachęcamy do nawiedzania grobów i modlitwy prywatnej za zmarłych. Istnieje również Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca. Członkowie tego dzieła w łączności z bezhabitowym Zgromadzeniem Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych modlą się za zmarłych poddanych oczyszczeniu. Powołaniem założonego w 1889 r. przez bł. o. Honorata Koźmińskiego przy współudziale Wandy Olędzkiej zgromadzenia jest m.in. modlitwa się za zmarłych. Apostolskie Dzieło stanowi oddolną inicjatywę wiernych, którzy pragną pomagać duchowo zmarłym. Do Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca należy ok. 13 tys. osób. W Polsce jest 10 tys. członków. Dzieło posiada swoich apostołów również w archidiecezji lubelskiej.

3. Zachęcamy do nabycia w zakrystii i czytania prasy katolickiej. W ostatnim numerze tygodników: „Niedziela” i „Gość niedzielny” znajdują się obszerna relacja z wizyty polskich biskupów „Ad limina Apostolorum”. Warto zapoznać się z treścią przemówień papieża Franciszka skierowanych do Kościoła w Polsce.

4. Szczere podziękowania składamy za ofiary przeznaczone na remont kościoła i klasztoru. Sami widzicie, że nasz kościół zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wymaga solidnych prac remontowych. W naszych codziennych modlitwach prosimy, aby dobry Bóg hojnie Wam błogosławił.

Komentowanie jest wyłączone