VI Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

1.  Dziękujemy ks. Krzysztofowi Bieńczakowi za wygłoszone kazanie i życzymy sukcesów naukowych. Studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przy wyjściu z kościoła zbierają do puszek ofiary na potrzeby uczelni. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

2.  W najbliższy wtorek 23 maja zapraszamy na nabożeństwo nowennowe ku czci św. ojca Pio. Spotkanie rozpoczniemy modlitwą o godz. 1800, następnie o godz. 1830 włączymy się tradycyjne nabożeństwo majowe. O godz. 1900 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna.

3.  W dniach 6 – 7 czerwca, Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Stoczku Klasztornego i Głotowa. Można zapisać się w zakrystii. Koszt pielgrzymki 170 zł. Przypominamy, że w tym roku obchodzimy 140-tą rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Natomiast w dniach od 14 do 21 października organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy, program oraz szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w pielgrzymce można uzyskać w zakrystii kościoła lub u o. Henryka Cieniucha.

4.  Zbliża się trzydziesta rocznica historycznej wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie. Karol Wojtyła jako kapłan, biskup i kardynał był blisko związany z naszym miastem. Wykładał w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jako papież odwiedził Lublin jeden raz, podczas III pielgrzymki do Polski, w dniu 9 czerwca 1987 roku. Udzielił wtedy święceń kapłańskich 50 diakonom z całej Polski.W trzydziestą rocznicę tamtego wydarzenia zaproszeni jesteśmy na to samo miejsce, w piątek 9 czerwca o godz. 1800. Podczas uroczystej Eucharystii Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik dokona uroczystego poświęcenia kościoła Świętej Rodziny.

5.  Zachęcamy do modlitwy, wzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła, o liczne powołania kapłańskie i zakonne. Niech Duch Święty, na którego przyjście oczekujemy w liturgii Kościoła, natchnie serca wielu młodych ludzi odwagą, aby pójść za głosem powołującego Chrystusa.

6.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym, które w naszej świątyni odprawiane jest codziennie o godz. 1830.

7.  W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8.  Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki Waszej życzliwości. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone