VI Niedziela Wielkanocna – 10 maj 2015 r.

1. W odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski, Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza w dniu dzisiejszym zbiórkę do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich. Skutki tragedii są ogromne, liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga kilku tysięcy. Zniszczonych jest wiele miast i wiosek. Największym problemem jest zapewnienie potrzebującym dostępu do czystej wody i środków czystości oraz podstawowej pomocy medycznej. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

2. Światło Chrystusa zmartwychwstałego, rozpraszające mrok każdej nocy, ukazuje drogę życia i wyznacza kształt chrześcijańskiego świadectwa. Jednym z wyrazów paschalnej radości i pragnienia, by Chrystus był światłem na drogach naszego życia, będzie udział w „Drodze Światła”, w którą mieszkańcy Lublina wyruszą 14 maja 2015 r. Wyjście z kościoła pw. Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II 11) o godz. 20.00. Trasa prowadzi do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej (ul. Bursztynowa 20). Modlitwom, śpiewom i rozważaniom przewodniczył będzie ks. abp Stanisław Budzik.

3. Archidiecezjalny Duszpasterz Małżeństw Bezdzietnych zaprasza na Pielgrzymkę Małżeństw Bezdzietnych do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, która będzie miała miejsce w sobotę 16 maja 2015 r. w Wąwolnicy.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym, które w naszym kościele odprawiane jest codziennie o godz. 18.30. Niech wspólne uwielbienie Matki Bożej, słuchanie rozważań duchowych ugruntuje naszą osobistą pobożność maryjną.

5. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Dziękujemy za wszelkie oznaki Waszej życzliwości, jakiej doświadczają bracia naszej kapucyńskiej wspólnoty. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone