V Niedziela Zwykła, 10 lutego 2013

1. W poniedziałek 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez bł. Jana Pawła II w 1992r. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach doświadczonych cierpieniem i chorobą niosąc im wsparcie swoją obecnością i opieką. W tym dniu po Mszy św. o godz. 15:30 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych tym, których dotyka cierpienie ducha i ciała.

2. Wspólnota modlitewna działająca przy naszym kościele zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne – Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, które rozpoczną się we wtorek 12 lutego o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej obok kościoła. Spotkania odbywać się będą w systemie cotygodniowym, w każdy wtorek i obejmą 10 tygodni.

3. W najbliższą środę – 13 lutego – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową wszystkich katolików obowiązuje post ścisły, także tych, którzy stołują się poza domem. Obowiązek postu ścisłego oznacza spożycie jednego posiłku do syta, pozostałe dwa posiłki skromniejsze i dotyczy osób od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych odnosi się do osób, które ukończyły 14 rok życia. Główną treścią naszych przeżyć religijnych Wielkiego Postu jest zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa dokonane w Jego męce i śmierci na krzyżu. Zapraszamy na wspólne rozważanie tajemnic naszego Odkupienia:

  • w piątki – Droga krzyżowa o godz. 18:00 i 19:30. Na Drogę Krzyżową o 19:30 zapraszamy szczególnie młodzież.
  • w niedziele – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18:15.

W orędziu na Wielki Post papież Benedykt XVI podkreśla znaczenie relacji między wiarą i miłością: „Życie chrześcijańskie to nieustanne wchodzenie na górę spotkania z Bogiem, aby później zejść, niosąc miłość i siłę, które z niego się rodzą, aby służyć naszym braciom i siostrom z taką samą miłością jak Bóg”. Przeżyjmy owocnie ten czas pokuty i odnowy naszego życia.

4. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszki na Fundusz Wschodni, wspierający Kościoły lokalne na terenach byłego Związku Radzieckiego. W imieniu Caritas Archidiecezji Lubelskiej dziękujemy za złożone ofiary na ten cel.

Komentowanie jest wyłączone