V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019

  1. Dzisiaj a także w kolejną niedzielę zapraszamy na kiermasz Wielkanocnych rękodzieł wykonanych przez młodzież ze wspólnoty Eleos.W sprzedaży m.in. wielkanocne baranki i palmy. Całkowity dochód zostanie przekazany na dofinansowanie 5 dniowego wyjazdu rekolekcyjnego wspólnoty.
  2. W najbliższą środę o godz. 18:00 grupa modlitwy św. o. Pio poprowadzi nabożeństwo adoracji Krzyża. Zapraszamy również do udziału w niedzielnym nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątek są cztery nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
  3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową i potrwają do Wielkiej Środy włącznie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę głoszone będą na wszystkich Mszach świętych, zaś w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 9:00, 15:30 i 19:00.
  4. W piątek w wigilię 13 dnia miesiąca Msza św. o godz. 15:30 i po Mszy św. Droga Krzyżowa. W sobotę 13 kwietnia o 8:40 Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP, o godz. 9:00 Msza święta a po niej Różaniec.
  5. Istnieją trzy skuteczne środki dotarcia do Boga: modlitwa, post i jałmużna. Ofiarowana jałmużna gładzi nasze grzechy. Można ją składać do skarbonek umieszczonych w kościele, czy bezpośrednio w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Prosimy również o ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Wspomina się uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. Obrzęd poświęcenia palm będzie na każdej Mszy świętej.
  7. Zapewniamy Was o naszej codziennej braterskiej modlitwie jako wyraz wdzięczności za Waszą ofiarność na rzecz klasztoru i kościoła.

Komentowanie jest wyłączone