V Niedziela Wielkiego Postu – 6 kwiecień 2014 r.

1. Środkami, które służą pomocą w nawróceniu i przemianie serca są jałmużna, post i modlitwa. Co roku, wraz z początkiem Wielkiego Postu, przypominamy sobie o ich znaczeniu, ale – chyba trzeba powiedzieć to uczciwie – dość szybko odchodzimy od entuzjazmu pierwszych dni tego okresu pokuty i łatwo wracamy do dawnych nawyków. Pismo święte jałmużnie przypisuje wielką moc i podkreśla jej zbawczą siłę: „Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu”. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem”. Jałmużna to materialna pomoc potrzebującym, ofiarowana w duchu miłości i prawdziwego miłosierdzia. Każdy z nas może mieć w tym swój udział. Zachęcamy dziś do wsparcia dwóch inicjatyw związanych z naszym kościołem:

– po każdej Mszy św., młodzież gromadząca się przy naszym kościele prowadzi akcję sprzedaży palm na niedzielę palmową. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji majowych naszego duszpasterstwa;

– siostry i bracia ze wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zbierać będą ofiary do puszek, które będą spożytkowane jako pomoc dla biednych.

2. Również dzisiaj o godz. 14.00 zapraszamy do Sali Tercjarskiej na spotkanie z panią dr Gabrielą Masłowską, która udzieli fachowych wyjaśnień i wskazówek dotyczących przyszłych emerytur. Zmiany w systemie emerytalnym wymagają dokonania wyborów między Otwartymi Funduszami Emerytalnymi i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

3. W najbliższą środę zapraszamy ponownie na godz. 18.00 do wspólnej adoracji Krzyża. Nabożeństwo będzie mieć charakter wywyższenia Ukrzyżowanego Pana. Modlitewne wezwania czytelnie napisane na kartkach można składać w zakrystii kościoła. Będą one odczytane w czasie nabożeństwa.

4. W środę 9 kwietnia od godz. 12.00, XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, zwane „Biskupiakiem” zaprasza uczniów kończących niebawem naukę w gimnazjum na Dzień Otwartych Drzwi.

5. Oprócz środowej adoracji Krzyża, w naszym kościele:

– w każdy piątek Wielkiego Postu będą dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 18.00, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 19.30;

– w Niedzielę Palmową o godz. 18.15 odprawiamy Gorzkie Żale. W ramach tego nabożeństwa bracia ponowicjusze przegotowali również krótki koncert pieśni pasyjnych. Serdecznie zapraszamy.

6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową i potrwają do Wielkiej Środy włącznie. Poprowadzi je nasz współbrat kapucyn o. Marek Maria Pasiut, aktualnie pracujący na Białorusi.

7. W dniach od 11 do 13 kwietnia odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży w Lublinie. Hasło tychże dni brzmi: „Zależni od Boga, czyli wolni”. W programie przewidziana jest dnia 11 kwietnia Droga Krzyżowa na Majdanku. Następnego dnia w sobotę 12 kwietnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się Forum Młodych. Natomiast w Niedzielę Palmową 13 kwietnia młodzież zaproszona jest do Katedry. W czasie liturgii nastąpi przekazanie Kanonizacyjnej Iskry Bożego Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza na kiermasz ciast świątecznych. Celem akcji jest pomoc najuboższym członkom wspólnoty. Przy okazji będzie można nabyć chleb na stół świąteczny w ramach akcji Caritas.

9. Serdecznie dziękujemy za już złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W zakrystii można jeszcze składać ofiary. Serdecznie zachęcamy. Dziękujemy bardzo za wszystkie ofiary złożone jako jałmużna wielkopostna. Z wielką wdzięcznością składamy podziękowania za ofiary złożone na rzecz kościoła i klasztoru. Na Waszą hojność odpowiadamy naszą modlitwą. Za braci i dobrodziejów codziennie modlimy się w chórze zakonnym, przed obiadem w refektarzu. W niedzielę o godz. 11.30 odprawiana jest Msza św. Oprócz tego każdy kapłan zobowiązanych jest odprawić w ciągu miesiąca dodatkowo dwie Msze św. za braci i dobrodziejów. Znaczących i hojnych dobrodziejów po ich śmierci wpisujemy do zakonnej księgi zmarłych.

Komentowanie jest wyłączone