V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marzec 2016 r.

1. Istnieją trzy skuteczne środki dotarcia do Boga: modlitwa, post i jałmużna. Ofiarowana jałmużna gładzi nasze grzechy. Dziś bracia i siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zbierają ofiary, które będą przeznaczone na wsparcie materialne dla ubogich. Przygotują dla nich paczki świąteczne. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek umieszczonych w kościele, czy bezpośrednio w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Prośmy również o ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Można je składać w zakrystii kościoła.

2. Tegoroczny Wielki Post szczególnie motywuje do intensywnej pracy duchowej, albowiem przeżywamy Rok Miłosierdzia oraz duchowo przygotowujemy się do Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży. Pomocą w wielkopostnej pracy duchowej są nabożeństwa. W naszym kościele:

– dziś o godz. 1815 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym;

– w środę o godz. 1800 zapraszamy na liturgię adoracji Krzyża przygotowaną przez braci ponowicjuszy;

– w piątek są dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 1800, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 1930;

– w Niedzielę Palmową nabożeństwo Gorzkich Żali ubogacone zostanie śpiewem pieśni pasyjnych w wykonaniu naszych braci ponowicjuszy.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w Niedzielę Palmową i potrwają do Wielkiej Środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach św., zaś w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 900; 1530 i 1900. Rekolekcje poprowadzi nasz współbrat z Białorusi – o. Andrzej Kwieciński – proboszcz parafii Smolewicze. Zapraszamy do udziału w tych ćwiczeniach duchowych.

4. Ojcowie Karmelici zapraszają do udziału w nowennie ku czci św. Józefa. Uroczystość odpustowa odbędzie się w sobotę 19 marca.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii naszego kościoła można nabyć tygodniki: Niedziela i Gość niedzielny. Proponujemy również lekturę naszych kapucyńskich czasopism: Trzeźwymi bądźcie i Głos św. o. Pio.

6. Wyrażamy naszą wdzięczność za składane ofiary na rzecz kościoła i klasztoru. Zapewniamy Was o naszej codziennej modlitwie za dobrodziejów. Niech czas Wielkiego Postu będzie naznaczony w Waszym życiu obfitym Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone