V Niedziela Wielkanocna – 18 maj 2014 r.

1. Dzień 18 maja w kapucyńskiej rodzinie zakonnej przeżywany jest razem ze św. Feliksem z Cantalice. W tym dniu można uzyskać odpust. Dzisiaj po każdej Mszy św. w naszej świątyni przy ołtarzu dedykowanym św. Feliksowi nastąpi obrzęd namaszczenia dzieci olejami ku czci Patrona dzieci.

2. Parafia św. Michała Archanioła zaprasza do uczestnictwa w „IV Maratonie Biblijnym”, który odbędzie się w dniach od 18 do 24 maja.

3. W najbliższy piątek 23 maja zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. o. Pio. Spotkanie modlitewne rozpoczniemy o godz. 18.00, przedstawiając intencje zapisane na kartkach. O godz. 18.30 odśpiewamy Litanię w ramach nabożeństwa majowego, zaś o godz. 19.00 rozpocznie się Msza św.

4. W najbliższym czasie odbędą się następujące inicjatywy duszpasterskie:

– W dniach 29 maja – 1 czerwca Kongres powołaniowy Archidiecezji Lubelskiej z okazji 300–lecia Seminarium Duchownego w Lublinie.

– Dnia 31 maja Pielgrzymka Małżeństw Bezdzietnych do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy – W niedzielę 1 czerwca ulicami Lublina przejdzie „Marsz Życia”. Wydarzeniu temu będzie towarzyszyło hasło: „Rodzina obywatelska. Rodzina, wspólnota, samorząd”.

– W dniach od 20 do 22 czerwca w Lublinie odbędzie się II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Organizatorzy proszą o wsparcie finansowe i szukają rodzin, które przyjęłyby do swych domów duże rodziny z Polski.

5. Zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy „STOP PEDOFILII”, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją i seksualizacją. Podpisanie obywatelskiego projektu jest wyrazem troski o przyszłość młodego pokolenia i nie pozwoli na wprowadzanie do szkół i przedszkoli pedofilskiej edukacji seksualnej. Ochrona dzieci i młodzieży zależy od dojrzałości i odpowiedzialności starszych. Wraz z podpisem należy podać PESEL.

6. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, włączając się w apel Biskupów Wspólnoty Europejskiej zachęca, aby każdy z nas, w duchu odpowiedzialności za Polskę i Europę, wziął w najbliższą niedzielę 25 maja udział w głosowaniu. Zobowiązani jesteśmy oddać w wyborach do Parlamentu Europejskiego swój głos zgodnie z własnym dobrze uformowanym sumieniem. W ten sposób – poprzez naszych przedstawicieli, którzy będą działać w Parlamencie Europejskim w duchu św. Jana Pawła II – my sami będziemy mogli wypełnić te zobowiązania, które w odniesieniu do budowania jedności europejskiej pozostawił nam św. Jan Paweł II.

7. Serdecznie zapraszamy do udziału z nabożeństwie majowym, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.30. Niech wspólne uwielbienie Maryi, słuchanie rozważań ożywi naszą pobożność maryjną.

8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Waszą hojność niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem, o które prosimy w naszej kapucyńskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone