V Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017 r.

 

1.  W najbliższy czwartek 18 maja w naszej kapucyńskiej rodzinie zakonnej przeżywamy święto ku czci św. Feliksa z Cantalice – patrona dzieci. W tym dniu można uzyskać w naszym kościele odpust zupełny. Po każdej Mszy św. przy ołtarzu dedykowanym św. Feliksowi nastąpi obrzęd namaszczenia dzieci olejami ku czci św. Feliksa.

2.  Serdecznie zapraszamy do udziału z nabożeństwie majowym, które w naszym kościele odprawiane jest przez cały miesiąc maj o godz. 1830. Niech wspólne uwielbienie Maryi, słuchanie rozważań,ożywi naszą pobożność maryjną.

3.  Nadchodzący tydzień przybliża nam postacie wielu świętych. W poniedziałek 15 maja wspominamy św. Zofię, która w ikonografii przedstawiana jest w otoczeniu trzech córek: Wiary, Nadziei i Miłości. Cnoty teologalne są fundamentem naszego życia duchowego. We wtorek 16 maja obchodzimy święto Andrzeja Boboli. Jezuicki męczennik jest współpatronem Polski. W środę 17 maja nasza uwaga skupiona jest na postaci świętego franciszkanina – Paschalisa Baylon. Zwany jest Serafinem Eucharystii patronuje zrzeszeniom i kongresom eucharystycznym. W piątek 19 maja liturgia przybliża nam kapucyńskiego świętego Kryspina z Viterbo. Przez 40 lat był kwestarzem. Prosty brat kapucyn nauczał ludzi prostych zasad wiary chrześcijańskiej. W sobotę 20 maja wspominamy franciszkanina – św. Bernardyna ze Sieny. Szczególnie wyróżniał się nabożeństwem do Imienia Jezus, jest patronem dobrej spowiedzi. Z tej okazji przypominamy o obowiązku spowiedzi wielkanocnej.

4.  Szczerze dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na rzecz kościoła i klasztoru. Waszą hojność niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem, o które prosimy w naszej kapucyńskiej modlitwie.

 

Komentowanie jest wyłączone