V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020

  1. Nadchodzący tydzień przybliża nam postacie wielu świętych W czwartek 14 maja obchodzimy święto św. Macieja -Apostoła. W piątek 15 maja wspominamy św. Małgorzatę z Kartony. Nazwana jest „Magdaleną zakonu franciszkańskiego”, a jej nawoływanie do pokuty i przykład życia były tak mocne, iż przybywali do niej grzesznicy z Włoch, Francji i Hiszpanii. Pokutę rozumiała jako niesienie pomocy potrzebującym. Założyła w Kartonie szpital i dom opieki dla ubogich, gdzie służyła chorym. W tym dniu wspominamy również św. Zofię, która w ikonografii przedstawiana jest w otoczeniu trzech córek: Wiary, Nadziei i Miłości. Cnoty teologalne są fundamentem naszego życia duchowego. W sobotę 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Babon’. Jezuicki męczennik jest współpatronem
  2. W maju 1917 roku, w Dolinie Pokoju, – zaczęła się ukazywać Matka Najświętsza. W ciągu sześciu objawień zapowiedziała koniec wojny, ostrzegła przed widmem komunizmu, kolejną wojną oraz prześladowaniami Kościoła. Mówiła, że bardzo wielu ludzi idzie na wieczne potępienie, że trzeba się dużo modlić wynagradzać Bogu za grzechy. Świadkami objawień była trójka fatimskich dzieci: Łucja Franciszek i Hiacynta. Począwszy od 13 maja 1917 roku, Maryja ukazywała się regularnie, aż do 13 października, prosząc o odmawianie różańca, nawrócenie i pokutowanie w intencji grzeszników. Matka Boża przekazała im orędzie, o którym św. Jan Paweł II powiedział,że “Jest bardziej naglące i aktualne dzisiaj niż w roku 1917”, a Papież Benedykt XVI zapewniał, iż łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została już zakończona.
  3. Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej w naszym kościele uczcimy w środę 13 maja nabożeństwem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP O godz.8.40. Następnie o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św., a po jej zakończeniu dalsze uwielbienie Maryi Litanią Loretańską i różańcem w ręku. We wtorek 12 maja w wigilię dnia fatimskiego zapraszamy na Nabożeństwo majowe o godz. 18.30 na Mszę św. O godz. 19.00 i różaniec po Eucharystii.
  4. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne I duchowe. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone