Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 08.06.2014 r.

1. W dzisiejszą niedzielę – Zesłania Ducha Świętego za pobożne i publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

2. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, dobiega końca możliwość przyjęcia przez wiernych Komunii świętej wielkanocnej.

3. Dzisiaj o godz. 13.00 w naszym kościele na Poczekajce – trzech naszych braci diakonów przyjmie/przyjęło święcenia kapłańskie i jeden brat święcenia diakonatu z rąk Ks. biskupa Antoniego Dydycza. Pamiętajmy o tych młodych kapłanach w modlitwie.

4. Bracia neopresbiterzy odprawią Mszę św. prymicyjną z uroczystym błogosławieństwem w naszym kościele w najbliższy wtorek o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

5. W nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy również liturgiczne święta:

– jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła;

– w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– w piątek – święto św. Antoniego – patrona naszego miasta.

6. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego serca Pana Jezusa, które odprawiane jest codziennie o godz. 18.30.

7. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc i ofiary składane na wsparcie naszego kościoła i klasztoru. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone