UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01. 11. 2020 R.

  1. Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele są odprawiane w porządku niedzielnym. W tym roku Ojciec Święty Franciszek przedłużył czas odpustu z 8 dni na cały listopad. Wierni, którzy w dniach od 1 do 30 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.
  2. W Poniedziałek , 2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze święte będziemy odprawiali jak w dni zwykle. We wtorek wspomnienie wszystkich zmarłych Zakonu Serafickiego.
  3. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe, wyłożone są na ławkach w świątyni. Czytelnie wypełnione z dobrowolną ofiarą — prosimy składać w zakrystii. Codziennie o godz. 18:30, wyczytujemy imiona zmarłych, odmawiamy różaniec, modląc się z zmarłych poleconych w wypominkach. A przez cały listopad o godz. 19:00 sprawowana będzie msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy w te dni na wspólna modlitwę, nabożeństwa, a przede wszystkim na Eucharystię.
  5. W zakrystii można nabyć prasę katolicką, zachęcamy aby pogłębiać swoją wiarę przez lekturę.
  6. Dziękujemy za Waszą stałą życzliwość i ofiarność względem naszej kapucyńskiej wspólnoty, tego kościoła i klasztoru. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia naznaczonego łaską zdrowia i Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone