UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA, 29 czerwiec 2014 r.

1.W miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 7.15. Natomiast we wszystkie niedziele lipca i sierpnia oraz w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej (15 sierpnia) będzie odprawiana Msza św. o godz. 21.00.

2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej czyli I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Rozpoczął się okres wakacyjny, część naszych braci kapłanów jest na urlopach wypoczynkowych, inni prowadzą rekolekcje. Zachęcamy do wcześniejszej spowiedzi, począwszy od poniedziałku, aby nie stać długo w kolejce w piątek czy sobotę.

3. Chcemy podzielić się z Wami smutną wiadomością. Dnia 26 czerwca w klinice w stolicy Gabonu zmarł nasz młody współbrat – misjonarz Paweł Truszkowski. Miał 38 lat. Polecamy br. Pawła Waszej pamięci modlitewnej.

4. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik wydał komunikat w związku z przypadającą w tym roku 65. rocznicą „cudu lubelskiego”. Wydarzenie to jest wciąż znakiem nadziei oraz źródłem umocnienia wiary w Bożą obecność w dziejach narodu i w bliskość wstawienniczej opieki Matki Bożej. W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej. Kongregacja Kultu Bożego wyraziła zgodę, aby w dniu 3 lipca celebrować to święto w Archikatedrze Lubelskiej. Uroczystościom o godz. 19.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Milan Šašik (czyt. Szaszik), biskup z Mukaczewa na Ukrainie. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa. Podczas tegorocznego święta będziemy dziękować Bogu za kanonizację św. Jana Pawła II. Także 36. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie wotum wdzięczności za dar kanonizacji naszego Rodaka. W drodze do Częstochowy przyświecać będzie pielgrzymom hasło: „W blasku świętości”. Zachęcam również do wsparcia funduszu Idę z Tobą. Zapisy na pielgrzymkę trwają w parafiach.

5. Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Życzymy Wam błogosławionego przez Boga wypoczynku wakacyjnego.

Komentowanie jest wyłączone