Uroczystość poświęcenia kościoła, 27 października 2013

1. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na nabożeństwo uzdrowienia, które odbędzie się we wtorek 29 października. Będziemy wspólnie modlić się o łaskę umocnienia wiary, nawrócenie, uzdrowienie duszy i ciała. Początek spotkania o godz. 18.00 – modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, o godz. 18.30 modlitwa różańcowa, o 19.00 Eucharystia w intencji uczestników i po niej dalsza część modlitwy wstawienniczej. Łącząc się z Maryją wypraszać będziemy Boże Miłosierdzie oczyszczające i uzdrawiające nasze życie.

2. W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Nie zastępuje go udział w procesji żałobnej ani nawiedzenie grobów na cmentarzu.

3. W sobotę – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/.

4. 1 i 2 listopada – nawiedzając kościół albo kaplicę publiczną – możemy zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni lub kaplicy należy odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Trzeba przy tym być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą. Pamiętajmy jednocześnie, że warunkiem uzyskania odpustu jest zawsze akt żalu doskonałego.

5. Odpust zupełny – ofiarowany za zmarłych – można uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada.

6. Przez listopad w naszym kościele codziennie pamiętamy o zmarłych: 18.15 – odczytywanie kartek wypominkowych w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwą różańcową; o 19.00 – Msza św. za zmarłych, których imiona wymieniamy w modlitwie.

7. Kartki wypominkowe są rozłożone na ławkach. Po czytelnym wypełnieniu można je złożyć w zakrystii.

8. Młodzież posługująca muzycznie w czasie coniedzielnej Mszy św. o godzinie 19.00 i gromadząca się przy naszym klasztorze, rozprowadza w dniu dzisiejszym znicze na groby. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rekolekcje połączone z warsztatami muzycznymi. Znicze można nabyć przed głównymi drzwiami kościoła. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

9. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego JPII.

10. W prasie katolickiej dostępnej w zakrystii znajdziemy artykuły o nadchodzącej Uroczystości Wszystkich Świętych, wspomnienia świadków życia Ks. Jerzego Popiełuszki, a także komentarze wokół medialnej nagonki na Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika.

Komentowanie jest wyłączone