Pierwsza Niedziela Adwentu, 30 listopada 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nie tylko Nowy Rok Liturgiczny, ale również ogłoszony przez papieża Franciszka – Rok Życia Konsekrowanego. Hasłem tego Roku są słowa: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Zachęcamy do wdzięczności Panu za dar osób poświęconych Bogu i odkrywania na nowo wartości całkowitego poświęcenia się Bogu w życiu zakonnym.

2. W czasie Adwentu w naszym kościele są śpiewane Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o godz. 6.00. Msza św. roratnia w dni powszednie bezpośrednio po Godzinkach o godz. 6.20.

3. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, które stanowią ważny element naszej polskiej tradycji przeżywania wigilii Bożego Narodzenia. Pamiętajmy też, że opłatki nabywane w świątyniach są już poświęcone.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo w intencji nowych powołań do służby Bożej o godz. 18.30.

Również w I piątek, po Mszy św. wieczornej, Wspólnota Młodzieży Eleos, gromadząca się przy naszym klasztorze prowadzi Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie ludzi młodych.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in. o modlitwie zawierzenia Bogu w trudnych sprawach oraz pierwszy artykuł z cyklu: „Adwent ze św. Teresą”. Natomiast w Niedzieli o znaczeniu Roku Życia Konsekrowanego i przygotowaniach do wizyty papieża w Turcji.

6. Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość i wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej wspólnoty. Pamiętamy o Was i Waszych rodzinach w naszej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone