XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 sierpień 2015 r.

  1. Jutro 17 sierpnia wspominamy w liturgii św. Jacka. Na Zachodzie znany jest pod imieniem Hiacynt. Urodził się ok. 1200 roku w Kamieniu Śląskim, na dzisiejszym Śląsku Opolskim. Pochodził ze znanego rodu Odrowążów, był bliskim krewnym bł. Czesława. W ikonografii przedstawiany jest jako mężczyzna w średnim wieku z krótką brodą, ubrany w habit dominikański i czarny płaszcz z kapturem, trzyma w rękach monstrancję z Najświętszym Sakramentem, posąg Najświętszej Maryi Panny i księgę. W tradycyjnej kulturze ludowej dzień św. Jacka był świętem pasterskim na Podhalu i Spiszu.
  2. W czwartek 20 sierpnia wspominamy św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Przeprowadził reformę zakonu cystersów i podniósł w ówczesnej Europie kulturę rolną. Głosił piękne kazania o Matce Bożej. Posiadał również niezwykły dar wzbudzania powołań zakonnych w sercach młodych ludzi. Prosimy Was o modlitwę w intencjach nowych powołań, szczególnie do naszej kapucyńskiej wspólnoty.
  3. W piątek 21 sierpnia wspominamy w liturgii papieża św. Piusa X. Jako papież wyrażał kategoryczny sprzeciw wobec liberalizmu. Aktualna jest do dziś dewiza jego życia i posługiwania: „Odnowić wszystko w Chrystusie”.
  4. W sobotę 22 sierpnia wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową. Królewska godność płynie z tajemnicy Jej wybrania na Matkę Króla Wszechświata. Dziękujemy pielgrzymom, za trud ich pielgrzymowania, modlitewnego wspierania nas i ofiarowane czyny pokutne w intencjach Kościoła, naszego klasztoru i Ojczyzny.
  5. W najbliższą niedzielę 23 sierpnia o godz. 1800, spotykamy się wraz z Grupą Modlitwy św. Ojca Pio na wspólnym nabożeństwie dziękczynno-błagalnym. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. w intencjach czcicieli św. Ojcu Pio. Informujemy, że Dzieci z Grupy modlitwy o. Pio pod patronatem Stowarzyszeni Opieki o. Pio – BONUM przeprowadzą w dwie ostatnie niedziele sierpnia, tj. 23 i 30 sierpnia akcję „PIÓRNIK”. Obejmuje ona zbieranie przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Zaoszczędzone pieniądze można przekazać na ten szlachetny cel.
  6. Dziękujemy za wszelkie okazane dobro naszej braterskiej wspólnocie. Pamiętamy o Was w naszej zakonnej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone