26.09.2021 – XXVI Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: jutro, w poniedziałek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera; we wtorek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika; w środę, 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  2.  W piątek rozpoczyna się październik, szczególnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych – codziennie o godz. 18:30.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej – Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi oraz przyjęcia w te dni komunii św. wynagradzającej.
  4. W następny poniedziałek, 4 października, będziemy obchodzili uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania oraz duchowego przygotowania:
    • od wczoraj trwa nowenna do św. Franciszka. Modlitwy odmawiane są w dni powszednie podczas mszy św. o 6.30 i 19.00, a w niedziele o 11.30 i 19.00.
    • kazania o św. Franciszku będą głoszone w najbliższy piątek i sobotę na mszach św. o godz. 15.30 i 19.00 oraz w niedzielę o 11.30 i 19.00.
  5. Dziękujemy za ofiary składane na klasztor i kościół. Codziennie modlimy się za naszych dobrodziejów. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

Komentowanie jest wyłączone