OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 MAJA 2021 R.

  1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Św . Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym,dobiega końca możliwość przyjęcia przez wiernych komunii świętej wielkanocnej.
  3. Codziennie zapraszamy do kościoła na godz. 18.30 na nabożeństwo majowe. Zachęcamy także do odmawiania różańca św. w domach, powierzając w tej modlitwie wszystkie problemy naszej Ojczyzny, sprawy Kościoła, troski naszych rodzin, ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, troskę o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
  4. Jutro ,Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła Msze św. w naszym Kościele będą odprawiane w porządku dni zwykłych.
  5. W środę przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza,kapłana.
  6. Jest to także Dzień Matki. Podziękujmy wszystkim Kobietom Matkom z okazji tego dnia, za dar przekazanego życia, macierzyństwa oraz za wszelkie trud i łzy. Już dzisiaj życzymy im wszelkiego Bożego błogosławieństwa,opieki Matki Najświętszej i radości z rozwoju swoich dzieci.
  7. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  8. W sobotę wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy.
  9. Wam drodzy Przyjaciele i Sympatycy, dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie materialne kościoła, klasztoru. Niech radość wielkanocna napełnia Was obficie, abyście z wiarą mogli wrócić do swoich domów i obowiązków.

Komentowanie jest wyłączone