OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 30. 05. 2021 R.

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: – jutro w poniedziałek 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; – we wtorek 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna męczennika i Dzień Dziecka; w sobotę 5 czerwca św. Bonifacego – biskupa i męczennika.
  2. W czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. W Archikatedrze, która jest naszym Kościołem parafialnym , uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10:00, pod przewodnictwem Pasterza Archidiecezji Lubelskiej Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Po Eucharystii ok. godz. 11.15 wyruszy krótka procesja eucharystyczna. W naszym kapucyńskim kościele w tym dniu Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego z dwoma wyjątkami, nie będzie Mszy o godz. 10:00 i 11:30.
  3. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Natomiast czcicieli Matki Bożej Fatimskiej jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólną modlitwę, o 8:40 Godzinki do Matki Bożej, o 9:00 Msza Święta wynagradzająca i po Mszy różaniec z medytacją fatimską.
  4. Od 1 czerwca rozpoczynamy miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym, które w naszym kościele będzie odprawiane o godz. 18.30.
  5. W duchu eucharystycznego dziękczynienia wyrażamy naszą braterską wdzięczność wszystkim, którzy nawiedzają nasz kościół, wspólnie z nami się modlą, korzystają z sakramentów św., adorują Najświętszy Sakrament i wspierają nas materialnie. Szczerze dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone