Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 27 marzec 2016 r.

1. Liturgiczny okres Wielkanocny jest czasem radosnego zgłębiania misterium zmartwychwstania Chrystusa. W Roku Miłosierdzia i duchowego przeżywania Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski mamy wiele powodów do dziękczynienia składanego Bogu za wielki dar naszego odkupienia. Tegoroczny okres wielkanocny daje szczególną okazję do dziękczynienia za obecność i działanie Boga w Trójcyjedynemu w dziejach narodu polskiego.

2. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Młodzież wraz z zespołem Eleos zaprasza do udziału i przeżycia modlitwy uwielbienia Boga za dar Jego miłosierdzia. Koncert chwały odbędzie się w przyszłą Niedzielę Miłosierdzia.

3. W jutrzejszy poniedziałek wielkanocny pierwsza Eucharystia będzie celebrowana o godz. 700. Pozostałe Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W jutrzejszym dniu pamiętajmy szczególnie o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim św. Jana Pawła II. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie materialne i rozwój Uczelni.

4. Najbliższy wtorek jest ostatnim w miesiącu marcu. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do udziału w nabożeństwie z modlitwą uzdrowienia. Początek o godz. 1800, następnie modlitwa różańcowa. O godz. 1900 Eucharystia, a po Mszy św. dalsza adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

5. W oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przypadają dni odnowy duchowej. W I Piątek miesiąca tradycyjnie wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zaś w I sobotę miesiąca pragniemy uczcić Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Matki Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 900.

6. Serdecznie dziękujemy za przesłane życzenia świąteczne i złożone ofiary do Grobu Pańskiego, na cele charytatywne oraz materialne wsparcie kościoła i klasztoru. Podziękowania za ofiary złożone w czasie rekolekcji przesyłają bracia z Białorusi. Pamiętamy o Was w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone