Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 maja 2019

1. Słowo Metropolity Lubelskiego.

2. Uroczyste wprowadzenie ciała zmarłego Pasterza do archikatedry nastąpi w poniedziałek o godz. 18.00, następnie odmówione będą nieszpory, o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza święta żałobna, a po niej do godz. 22.00 —czuwanie modlitewne przy trumnie. Następnego dnia Msza święta pogrzebowa o godz. 11.00 będzie transmitowana przez TVP Lublin. Po uroczystościach pogrzebowych ciało Zmarłego zostanie złożone w krypcie archikatedry. Już dziś przed obrazem św. Jana Pawła jest wyłożona księga kondolencyjna. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Porządek Mszy ś i nabożeństw w naszym Kościele jak w zwykły dzień.

3. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Porządek Mszy ś i nabożeństw w naszym Kościele jak w zwykły dzień.

4. W najbliższą środę wspomnienie błogosławionych; Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, prezbiterów, Fidelisa Chojnackiego i Symforiana Duckiego,zakonników kapucyńskich oraz 103 towarzyszy męczenników. Pięciu zakonników kapucyńskich uwiecznionych jest na obrazie po lewej stronie prezbiterium naszego Kościola..W tym dniu zapraszamy w wigilię 13 dnia miesiąca na Mszę św o godz. 19.00 i na różaniec po Mszy św.

5. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów i wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Na nabożeństwo Fatimskie w tym dniu zapraszamy o godz. 9.00 na Mszę św i po Mszy św. na różaniec.

6. W następną niedzielę Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. O godz. 13.00 , Ojciec Apoloniusz Leśniewski ,kapucyn przeżywał będzie diamentowy Jubileusz 60 lecia swojego Kapłaństwa. Polecamy Jubilata Waszej pamięci.

7. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Jeszcze w tym roku Klasztor nasz organizuje 2 pielgrzymki samolotowe do:

a – Ziemi Świętej w dniach od 9 do 16 września i do

b – Portugalii do Fatimy od 11 do 18 października

Program pielgrzymki z potrzebnymi informacjami można otrzymać w zakrystii naszego Kościoła lub u O. Henryka Cieniucha pod telefonem, który jest podany na pierwszej stronie programu.

9. Za chwilę otrzymamy Boże błogosławieństwo umacniające nas na drogę odkrywania swojej misji głoszenia dobrej nowiny o Chrystusie w miejscach, w których żyjemy., by poprzez swoje działania, modlitwy, poświęcenie, miłość „nadawać smak” światu, do którego Pan nas posyła. A umocnieni Bożym błogosławieństwem, otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, byśmy nieśli płomyk Jego miłości tam, gdzie panuje ciemność.

Komentowanie jest wyłączone